image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Пожежа виникла у школі-інтернаті

Постраждалого школяра вчасно врятували та надали першу допомогу

24 квітня горіла будова Терпіннівської спеціальної школи-інтернату. Довелося евакуювати дітей, але один з них залишився у приміщенні. Пожежники, які доїхали на місце надзвичайної пригоди за 15 хвилин, врятували учня. Саме такою була легенда навчань співробітників Мелітопольського міськрайонного управління державної служби надзвичайних ситуацій.

За ввідною загоряння сталося на другому поверсі спального корпусу закладу. Рятувальники у короткі строки дісталися до вогнища та локалізували його. Начальник Мелітопольського міськрайонного управління ДСНС Іван Пецух зазначив, що пожежники діяли згідно з інструкціями.

— В першу чергу спеціалісти знайшли дитину, евакуювали її  та вивели на свіже повітря, передали іншим колегам, після чого повернулися на місце загорянь, — прокоментував він.

Навчання проводилися в рамках перевірок об’єктів із масовим перебуванням людей та тижня безпеки дітей. Рівень їх проведення оцінений на добре.

Начальник оперативно-координаційного відділу м. Мелітополь Дмитро Кучерков від-значив роботу водія, який  вчасно прибув та правильно розташував автомобіль поблизу доступу до пожежного гідранта.

За інформацією рятувальників, в місті та районі за останні 5 років пожеж в закладах освіти не зафіксовано. Також вони розповіли, що на таких об’єктах буває складно потрапити до місця загорян- ня, особливо, коли пожежа стається вночі.

Щорічно заклади освіти перевіряються на дотримання норм протипожежної охорони, але поодинокі порушення все ж виявляються. За словами Івана Пецуха, частіше за все вони пов’язані із дефіцитом коштів.

— Залишаються порушення капітального характеру — це вогнезахисна обробка дерев’я-них конструкцій, комплектація первинними  засобами гасіння пожеж, згідно з діючими нормами, приведення пожежної сигналізації, систем оповіщення у робочий  стан, їх модернізація.

Рятувальники просять і батьків,  і педагогів постійно звертати увагу дітей на правила пожежної безпеки, в ігровій формі пояснювати малечі про необхідність їх дотримання.

Директор Терпіннівської спеціальної школи-інтернату Марина Шевчик розповіла, що в навчальному закладі регулярно проводяться заходи, де дітям розповідають про  правила безпеки, демонструють фільми, проводять позакласні години, присвячені цій тематиці.

Після навчань рятувальники нагадали дітям правила безпеки та продемонстрували роботу вогнегасника і  інших засобів гасіння пожеж.

На дітей дії вогнеборців справили неабияке враження, вони щиро їм дякували гучними оплесками. Малеча також привітала рятувальників із 100-річчям пожежної охорони України та розповідала вірші про професію пожежників. Діти подарували гостям малюнки, зроблені власноруч.