image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Молоді робітники — в центрі уваги страхового фонду

11:50 02.05.2018

Молодь часто працює в шкідливих для свого здоров`я умовах. За даними Всесвітньої організації праці, близько 15% робітників, котрі перебувають у шкідливих умовах, мають вік від 15 до 24 років. Як забезпечити молодому поколінню гідні умови праці? Ця та інші проблеми охорони праці обговорювалися під час зустрічі за круглим столом у Мелітопольському відділенні фонду соціального страхування України в Запорізькій області.

Захід присвячувався Всесвітньому Дню охорони праці, який відзначають 28 квітня. Начальник Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Запорізькій області Сергій Никифоров розповів, що цього року ця дата проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

Участь в обговоренні взяли представники управлінь соці-ального захисту населення міста та району, інженери з охорони праці різних підприємств, служби, які опікуються молоддю, керівництво кафедри охорони праці і цивільної безпеки Таврійського державного агротехнологічного університету. Присутні зазначали, що рівень травматизму серед молоді також досить високий.

— Рівень травматизму у молоді віком від 15 до 24 років на 40% більший, ніж в інших працівників. Це зумовлюється емоційними особливостями молоді, відсутністю навичок до праці. Тому наше завдання — виробити такі умови, щоб молодь працювала у безпечних умовах праці і зберегти її здоров’я, — наголосив Сергій Никифоров.

На заході було зазначено, що українське законодавство досить широко захищає права працюючих дітей, але роботодавцям подекуди не вигідно дотримуватись діючих норм.

Під час круглого столу грамоти  Мелітопольського відділення фонду соціального страхування України в Запорізькій області за професіоналізм були вручені інженерам з охорони праці міської КУ «Центр ПМСД №1» Ользі Калашніковій, КП «Асфальтобетонний завод» Альоні Пашук, ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод» Олексію Житкову.

Спеціалісти фонду соціального страхування сподіваються, що подібні зустрічі з інженерами охорони праці та роботодавцями допоможуть сформувати відповідальність керівників підприємств перед працівниками.