image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Посіви потерпають від спеки

Висока температура повітря і відсутність опадів загрожують врожаю озимих та ярових культур. Про це 5 травня повідомив перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Володимир Журавльов.

Він наголосив, що поки що озимі посіви в непоганому стані, але як довго вони зможуть витримати посуху, невідомо.

— За п’ятибальною шкалою я б їх стан оцінив на 3,5 — 4 бали. Вони поки ще витримують, хоча наразі необхідні опади, — наголосив він.

Володимир Журавльов зазначив, що  останніми роками на території району спостерігаються все вищі температури навесні, а це ускладнює вирощування сільгоспкультур.

Разом з цим зростає необхідність відновлення зрошувальних систем. Наразі проведена їх інвентаризація, але районна рада має прийняти рішення, за ким будуть закріплені мережі, бо у них має бути власник, щоб за розкрадання майна можна було карати зловмисників.

Один із варіантів зберегти зрошення — це передача всіх систем на баланс сільських рад або до комунальної власності району, тоді правоохоронці зможуть притягти до відповідальності крадіїв.

Слід зазначити, що аграрії, які користуються зрошенням, стабільно отримують високі врожаї: 70 ц/га пшениці, сої 30 ц/га і більше, гороху до 40 ц/га. Що ж до сівби ярових культур, то з запланованих  37 тис. гектарів вже засіяно  30 тисяч. З них понад 4 тис. га ячмінь, 4 600 га горох, понад 4 500 га соя.

Володимир Журавльов запевнив, що площі, де було запізно сіяти ярові, не простоюватимуть.

Також аграрії проводять обробку полів гербіцидами від шкідників та підживлюють посіви, сподіваючись, що погода не підведе, і їх праця дасть добрі результати.