image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Де взяти кошти на харчування школярів?

14:57 23.05.2018

Тетяна Безбородих (справа) вважає, що без підтримки сільських рад харчування дітей не буде організовано якісно

У новому навчальному році учні 1-4 класів можуть залишитися без повноцінного гарячого харчування. На цьому наголосила начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Безбородих під час навчання сільських та селищного голів. Вона зауважила, що через дефіцит коштів  у районному бюджеті харчування такої категорії дітей може стати неможливим.

Сумні підрахунки

Тетяна Безбородих звернулася до голів сільських рад з проханням визначитися з організацією харчування дітей.

— Ми прорахували, які кошти нам необхідні для харчування дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій. Якщо до кінця бюджетного року здійснювати харчування дітей 1-4 класів, а в нас їх близько 2 тисяч, а також враховувати пільговиків, то виходить наступне: залишити по 10 грн. — це 1 млн. 669 тис. грн., зробити по 15 грн. — це 2 млн. 500 тис. грн., а по 20 грн. виходить 3 млн. 300. Якщо зупинятися лише на виконанні вимог законодавства, тобто організовувати харчування дітей пільгових категорій, яких у нас близько 270 (їх число постійно змінюється. — Автор) — харчувати по 10 грн. — вийде 207 тис. 480 грн., по 15 -311 тис. грн., по 20 — 414 тис. грн., — зауважила Тетяна Безбородих.

Протягом минулого року з районного бюджету виділялися кошти в сумі 10 гривень на забезпечення гарячим харчування на кожного учня 1-4 класів та кожного представника пільгових категорій в будь-якому класі. Також окремі сільські ради виділили додаткові кошти на харчування дітей, які проживають на їх територіях.

Завдання для шкільних їдалень

Тетяна Безбородих розповіла, що в районі майже 300 дітей незахищених категорій.

— В Мелітопольському районі, без врахування Новобогданівської громади, всього 11 шкільних їдалень, які функ-ціонують, а 17 шкіл залишаються без їдалень. На 1 вересня може додатися дві їдальні — в Проміні та Астраханці, — додала вона.

Та якщо ж сільські ради приймуть рішення про припинення організації харчування дітей 1-4 класів, виникає чимало питань щодо роботи шкільних їдалень. Бо готувати тільки для невеликої кількості пільговиків просто невигідно.

— Наші шкільні їдальні можуть стати нам не помічниками у цьому питанні. Бо, якщо піде гарантована кількість дітей, які харчуються, то вони можуть припинити свою діяльність. В школі може бути 3, 5 чи 10 пільговиків, — під-креслює начальниця відділу освіти.

Разом з цим у навчальних закладах можна організувати харчування у вигляді фруктів, випічки та соків. Та для цього потрібен відповідний дозвіл на діяльність.

— Тоді нам потрібно проводити процедуру на закупівлю якихось продуктів харчування, на території сільрад закупити у підприємця, який займається торгівлею. Але у нього повинна бути відкрита діяльність «дитяче харчування». Звичайно, на це не кожний піде. Ми не зможемо для них організувати повноцінне гаряче харчування, але зможемо придбати певний набір продуктів, але тоді нам потрібно придбати холодиль- ник, — пояснювала Тетяна Безбородих.

Пропозиції сільських голів

Сільські голови пропонували свої шляхи вирішення цієї проблеми. В свою чергу, Астраханський сільський голова Микола Григор’єв закликав місцевих очільників віднайти кошти на харчування всіх категорій дітей.

— Якщо ви втратите їдальні, то потім їх буде важко відновити. Треба підходити до цього питання з позиції: діти — наше майбутнє. Знаходьте гроші, бо це дуже важливо, щоб наші діти харчувалися якісно, — закликав колег Микола Григор’єв.

Під час обговорення районні та місцеві очільники так і не дійшли єдиної думки та зазначали, що це питання потребує більш детального розгляду.