image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Нова амбулаторія на місці колишніх руїн

14:16 13.06.2018

Затишна палата денного стаціонару, лікарські кабінети, нове обладнання. Саме такий вигляд має відбудована амбулаторія сімейної медицини у селі Нове, яку 11 червня  презентували громадськості.

Мрія   селян здійснилась

На місці нової сучасної будівлі ще близько двох з половиною років тому стояло непримітне, напіврозвалене приміщення медзакладу, який почали будувати ще у 90-х роках, але так і не довели до завершення. Тож відкриттю амбулаторії місцеві мешканці неабияк зраділи.

Колишня працівниця місцевого фельдшерсько-акушерського пункту  Людмила Гриньова зазначила, що потреба в цій установі назрівала вже давно, бо у місто чи в Костянтинівку їздити до лікаря далеко. Жінка зізналася: коли оглянула амбулаторію, то дуже зраділа, що медпрацівники будуть перебувати у таких умовах,  бо і сама б мріяла працювати в такому закладі. А мешканка Нового Надія Важинська стверджує: брав розпач, коли дивилася на недобудоване приміщення.

— Ми пам’ятаємо, як вона будувалася, з якими труднощами це було, а потім все почало занепадати, так, як і наше господарство. Все руйнувалося та розграбовувалося, не будемо цього приховувати, а зараз нам навіть не віриться, що в нас така краса, — зазначила вона.

А деякі селяни й самі взяли участь в облаштуванні медзакладу та підкреслювали, що в такій установі важливо все: і якість робіт, і оформлення інтер’єру. Так, Марія Лазута вишила ікону, яка прикрашає вхід до приміщення.

Сімейний лікар умовами задоволений

В амбулаторії мешканці сіл зможуть отримати повний перелік медичних послуг, які надають установи такого типу. Це, перш за все, профілактика серцево-судинних захворювань, контроль рівню цукру у крові, лікування простудних недугів та екстрена допомога при гіпертонічних кризах і інших захворюваннях.

Також  в установі діє денний стаціонар. По допомогу селяни звертатимуться до сімейного лікаря Михайла Партаса, який закінчив Кримський медичний університет, проходив інтернатуру у Запоріжжі та два роки вже працював за спеціальністю у сільській амбулаторії.

Лікар розповів, що задоволений умовами праці та тим, що поступово фінансування сільської медицини зростає. Слід зазначити, що медиків, охочих працювати в селі, небагато, сімейного лікаря шукали досить довго, а сільська рада висловила готовність заохочувати спеціаліста доплатами до зарплатні, також у  приміщенні амбулаторії передбачено житло для нього.

Витратили декілька мільйонів гривень

Медзаклад  обслуговуватиме близько трьох тисяч громадян, які проживають у селах Новенської сільської ради, на його відбудову було витрачено понад шість з половиною мільойона гривень. Найбільше  — майже чотири з половиною мільойона гривень — було виділено із державного фонду регіонального розвитку та за рахунок соціально-економічної субвенції.  Також залучались кошти з обласного та  місцевого бюджетів.

На урочисте відкриття установи завітало чимало гостей. Зокрема, перший заступник голови Запорізької облдерж-адміністрації Елла Слепян, яка наголосила: це тільки перший крок в оновленні медицини первинної ланки. Цього року для Запорізької області виділено понад 121 млн. грн. для будівництва восьми нових амбулаторій.

Подарунки для амбулаторії

Також від облдержадмі-ністрації посадовець вручила сертифікат на облаштування робочого місця лікаря на 74 500 грн.

Подарунок до медзакладу передав і голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич та побажав, щоб громадяни зверталися до лікарні тільки для профілактики. Сертифікат на медичне обладнання вручив і Мелітопольський міський голова Сергій Мінько.

А Новенський сільський голова Валентин Бутенко наголосив, що два з половиною роки тому більшість посадовців скептично ставилися до його ідеї, тоді місцевого очільника підтримав ексголова райдержадміністрації Олександр Мангул, який залучив до вирішення цього питання обласну владу та народних депутатів України. Валентин Бутенко також подякував за підтримку й голові Запорізької облдержадміністрації Костянтину Брилю.

І хоча до відбудування амбулаторії сімейної медицини доклали чимало зусиль обласні та районні керівники, все ж присутні стверджували, що без ініціативи сільського голови нічого не було б.

— Ми, селяни, впевнені, як  кажуть, на 300%, що все стало можливим тільки завдяки організаторському таланту, наполегливості, вірі в людей нашого сільського голови. Спасибі Вам, Валентине Вік-торовичу! — емоційно виступила  мешканка села Нове Людмила Дикун.

Про небайдужість сільського голови сказала і заступник голови Мелітопольської ра-йонної ради Людмила Шляхтіна, яка проживає в одному із сіл Новенської сільської ради, тому дуже добре розуміє турботи селян. Вона зазначила, що для кожного із жителів цієї території відкриття амбулаторії — велике досягнення.

А головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Тверда запевнила: в амбулаторії працюють віддані своїй справі спеціалісти, які завжди прийдуть на допомогу людям.

Після виступів гостей заходу та місцевих мешканців, всі бажаючі могли особисто оглянути приміщення медзакладу та пройтись його кабінетами.