image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Враховувати ризики сезону спеки

14:41 13.06.2018

Наразі на Мелітопольщині сталося 145 пожеж, загинули 4 людини. За аналогічний період минулого року кількість загорянь була трохи нижчою — 133 випадки.

З підвищенням температури повітря, за бездощової погоди на Мелітопольщині зростає кількість загорянь. Тільки за 2017 рік влітку в Мелітополі та Мелітопольському районі сталося 825 пожеж та загорянь. Про це повідомив провідний фахівець з питань ци-вільного захисту Мелітополь-ського міжрайонного управ-ління державної служби з  надзвичайних ситуацій Олександр Коробко. Рятувальники зазначають, що влітку най-більше потерпають від вогню лісосмуги та закликають мешканців не кидати недопалки у суху траву. При виявленні загоряння слід якомога швидше викликати пожежників та намагатися визволити людей з вогняного полону самостійно. Також Олександр Коробко нагадав, що незабаром розпочнеться жнивна кампанія, а отже є загроза виникнення пожеж на полях.

— Ми посилюємо роз’яснювальну роботу в місцях збирання та зберігання врожаю зернових культур. Також ми звертаємо увагу аграріїв на підготовку обкосів та оборювання полів, встановлення запобіжних табличок з інформацією про заборону паління.

Не менш актуальною під час літніх відпусток залишається безпека на воді.

В цей час найбільшого поширення набуває відпочинок на берегах річок та інших водоймищ. Трагічну статистику цього року відкрило озеро Гарячка, де загинув 60-річний чоловік. В свою чергу Олександр Коробко зазначив, що на території міста та району немає жодного обладнаного місця для купання.

Він зауважив, що під час відпочинку не можна зловживати спиртними напоями.

— Треба заходити у водойму поступово, бо різкий перепад температури  викликає спазми, не рекомендується заходити у воду після ситного прийому їжі, — зауважив він.

Олександр Коробко під-креслив: відвідувачі водних об’єктів мають бути більш обачними та відповідальними, тоді відпочинок їм принесе тільки приємні враження.