image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

Відповідно до «Положення про порядок призна-чення житлових субсидій», затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови КМУ від 27 квітня 2018 р. № 329), передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону, житлово-комунальними підприємствами — надавачами послуг, невикористаних сум житлових субсидій.

 Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону частина суми, не використаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії на оплату комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу та постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВтoг електричної енергії на початок нового неопалювального сезону (станом на 1 травня поточного календарного року), повертається домогосподарству, яке забезпечило таку економію.

Для отримання грошових коштів невикористаної житлової субсидії громадянам у строк до 1 вересня 2018 року необхідно подати заяву до управління соці-ального захисту населення. Для перерахунку грошових коштів заявникам необхідно вказати реквізити діючого особового рахунку, відкритого в банків-ській установі або відділеннях поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта».  Написати заяву на перерахування грошових коштів невикористаних сум субсидій громадяни мають можливість в уповноважених осіб селищної та сільських рад за місцем проживання. Списки осіб, у яких є на особових рахунках частина суми невикористаної житлової субсидії, що підлягає монетизації, знаходяться в уповноважених осіб в сільських радах.

 Додатково повідомляємо, що громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку платежу.

 Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг.

Начальник відділу прийому управління  соціального захисту населення  Мелітопольської РДА  Горбань В. М.