image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Об’єднання громад і якість життя селян

13:39 28.06.2018

Мешканці сіл необізнані в низці питань адміністративно-територіальної та медичної реформ. Такий висновок зробив голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич під час відвідин минулого тижня.

Посилять роз’яснювальну роботу
Сергій Селевич зазначив, що більшість людей вважає, ніби можна до 2020 року зовсім не брати участь в реформах. Але це далеко не так.
— Якщо останній термін створення об`єднаних тери-торіальних громад, наприклад, 31 грудня 2019 року, і приймати рішення тоді та очікувати, що 1 чи 2 січня все відповідатиме вимогам чинного законодавства, то так не станеться. Вже зараз слід розробити і провести низку заходів для того, щоб в 2020 ми вже чітко розуміли, що треба робити.
Місцеві мешканці мають усвідомити, що створення об’-єднаних територіальних громад неминуче, і всі соціальні об’єкти мають бути підготованими до цього процесу. Так, необхідно, щоб трансформувались медичні заклади, а сільські амбулаторії медицини мали необхідну матеріально-технічну базу, сучасних фахівців та все необхідне. Чималу увагу слід приділити закладам освіти.
Зважаючи на такий стан справ, найближчим часом в селах району проведуть мас-штабну роз’яснювальну роботу щодо продовження процесу створення об’єднаних громад.
Що непокоїть людей?
Під час робочої поїздки Сергій Селевич також провів прийом громадян.
На зустріч із ним завітали керівники шкіл Новгородківської сільської ради, яких непокоїть відсутність гарячого харчування в навчальних закладах. Шляхи вирішення цієї проблеми районний очільник обговорив з освітянами, Новгородківським сільським головою Ярославом Швіглом та директором АФ «Україна» Віктором Барцалом. Рішень ситуації є декілька — відновити їдальню у школі, але це потребує чималих витрат з районного та сільського бюджетів. Або укласти угоду з місцевим підприємством, яке б готувало гарячі обіди — такий варіант потребував би меншої кількості коштів.
Звернувся до районного керівника і директор місцевого будинку культури Андрій Чубир, його непокоїло облаштування осередку культури. Сергій Селевич зазначив, що цю проблему вдасться вирішити лише наступного року.
Також Сергій Селевич побував у амбулаторії сімейної медицини. Там Ярослав Швігл повідомив посадовцю, що з моменту відкриття, у медзакладі відсутній лікар, раз на тиждень прийом проводить спеціаліст з Новомиколаївки. Сімейні лікарі не поспішають працевлаштовуватися в селі. Такий стан справ неабияк непокоїть сільського голову. Він наголошує, що для кваліфікованого медпрацівника є навіть двокімнатна квартира, також в сільській раді можуть підтримати й інші пропозиції з заохочення лікаря, якщо такий знайдеться.
У підсумку спілкування Сергій Селевич зазначив, що найбільше багатство Мелітопольщини — це люди і запевнив: зміни, зокрема, децентра-лізаційні процеси направлені в першу чергу на укріплення громад.