image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сільській амбулаторії потрібен сімейний лікар

16:25 11.07.2018

В амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Новобогданівка є все, щоб надавати первинну допомогу, діагностувати хвороби та лікувати пацієнтів. Осучаснені палати денного стаціонару, кабінет фізіотерапії, жіночі оглядові та обладнання для огляду малюків. Та наразі медустанова вирішує чи не найбільшу проблему — шукають другого сімейного лікаря.

Кількість пацієнтів перевищує норму
Ті, хто хоче підписати декларації в амбулаторії, можуть не встигнути це зробити. Справа в тому, що в медзакладі працює один сімейний лікар, а пошуки іншого так і не увінчалися успіхом. Сімейний лікар Алла Ваніна розповідає, що установа обслуговує 4 тис. населення, сама ж вона має право укласти декларації лише з половиною пацієнтів.
— Амбулаторія обслуговує майже 4 тис. населення, зважаючи на що в медустанові має бути 2 лікарі. Але так сталося, що молоді спеціалісти приїздять, попрацюють трохи, а потім йдуть. Як сімейний лікар я уклала 1892 декларації з пацієнтами замість 1800. Сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, а терапевт — 2 тис. Але програма, через яку здійснюється укладання договорів, «пропускає» 2 тис. пацієнтів для сімейного лікаря, тож наразі мені залишається дібрати необхідну кількість, — зазначила вона.
Сімейний лікар зазначає, що спочатку виникали деякі труднощі з укладанням договорів, але зараз проблем немає. Сама процедура підписання декларації займає небагато часу.
— Інтернет працює, програма теж, тож проблем із підписанням декларацій не виникає. Але люди засмучені тим, що не вистачає лікаря. Вони розуміють, що треба до когось звертатися, а якщо лікаря не буде, то їм треба їхати в іншу амбулаторію. Коли у квітні ми почали укладати договори, медсестри пройшлися по домівках та попередили населення про необхідність такої процедури. Але я не розумію: коли до мене прийде людина, яка не підписала зі мною декларацію, та скаже, що їй погано, як я можу їй відмовити? — розповіла лікарка.
Скоротили працівників
Алла Ваніна розповіла, що через реформування первинної ланки медицини в амбулаторії скоротили 8 працівників.
— Залишилося 4 медичні сестри, фельдшер, медична сестра в денному стаціонарі. А скоротили медреєстратора, сімейну медсестру, стоматолога, медсестру фізкабінету, медсестру стоматологічного кабінету, медсестру денного стаціонару, санітарку та двірника, — підкреслила вона.
Особливо гостро, на думку лікарки, селяни відчують відсутність стоматолога, наразі вирішується питання щодо його діяльності як при- ватного спеціаліста на базі амбулаторії.
Та чи не найбільше медпра-цівників турбує питання оплати праці в амбулаторії після реорга-нізації.
— Я вважаю, що навантаження на сімейного лікаря залишиться те ж саме, а яка буде заробітна пла- та, ми не можемо сказати. Може, дійсно медсестри отримуватимуть 12 тис. грн. зарплатні, а лікарі по 20 тис. Але, скажу вам чесно, я в цьому дуже сумніваюся, — говорить Алла Ваніна.
Підтримка місцевої влади
Сільрада Новобогданівської об’-єднаної громади та районний центр ПМСД сприяють осучасненню сільської амбулаторії, наприклад, в медзакладі з’явилися нові електрокардіографи та глюкометри. Також необхідну допомогу надають благодійники: амбулаторія забезпечена новими шафами та столами, кондиціонером.
Тож сільрада Новобогданівської об’єднаної громади готова забезпечити новому спеціалісту гідні умови праці та навіть надати новому лікарю житло.