image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До відома мешканців м. Мелітополь

Виконавчий комітет Мелітопольської міської ради Запорізької області попереджає мешканців міста про небезпечність придбання продовольчих товарів у місцях виникнення стихійної торгівлі. Вживання таких продуктів може призвести до виникнення тяжких захворювань на кишкові інфекції та харчових отруєнь.

З початку 2018 року показники захворюваності на кишкові інфекції у м. Мелітополі, у порівнянні з обласними залишаються на тому ж рівні — стабільно високі.

Серед факторів, які спричинили гострі кишкові інфекції (далі — ГКІ), найбільша питома вага припадає: на молочну продукцію — 25%; рибну продукцію — 20%; м’ясну продукцію — 20%; овочі та фрукти — 19%; виїзд у зони рекреації — 15%.

У 68 % випадків захворювання на ГКІ пов’язані з вживанням продуктів та страв, які готувались та зберігалися в домашніх умовах.

З метою запобігання виникнення харчових отруєнь та масових інфекційних захворювань переконливо рекомендуємо мешканцям міста не купувати харчові продукти у місцях стихійної торгівлі.

Також пропонуємо під час придбання продовольчих товарів на ринках та в торговельній мережі міста вимагати від продавців пред’явлення документів, що засвідчують їх якість та безпеку.

Всім особам, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях, пропонується перейти на ринки міста. Інформація щодо вільних торговельних місць на ринках щомісячно розміщується на офіційному сайті Мелітопольської міської ради Запорізької області в рубриці “Новини”.