image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Отруйні павуки атакують людей

11:32 25.07.2018

Влітку, пораючись на городі або відпочиваючи на природі, мешканці Мелітополя та Мелітопольського району можуть стати жертвою павуків.

Науковий співробітник-ентомолог Приазовського Національного природного парку Сергій Сучков розповів,  що наднебезпечним представником цих комах є каракурт.

Каракурт — отруйний павук, його укус дуже болючий та може навіть призвести до смерті. Сама комаха досить непримітна, чорного кольору.

— Після укусу на шкірі з’являється маленька червона цятка, що швидко блідне. Укус каракурта викликає психічну неврівноваженість у людини, пекучий біль, який через 15-30 хвилин поширюється по всьому тілу. У потерпілого виникає біль в області живота, слиновиділення і потови-ділення, порушення роботи серця, ускладнення дихання. У важких випадках за відсутності медичної допомоги через 1-2 дні після укусу каракурта може настати смерть, — розповів спеціаліст.

Після невдалої зустрічі з цією небезпечною комахою слід якомога швидше позбутися отрути.

— Не пізніше 2 хвилин місце укусу треба припекти палаючим сірником або іншим термічним методом. Якщо укус прийшовся в ногу або руку, слід забезпечити нерухомість кінцівки і пити багато води, неміцного чаю та молока, — зауважив Сергій Сучков.

Спеціалісти наголошують: якщо дотримуватися цих правил першої допомоги, то можна зберегти своє життя. Сергій Сучков також розповів, чого категорично не можна робити при укусах павуків.

— Не можна робити хворому надрізи в місці укусу (щоб буцімто спустити отруту), накладати джгут та вживати спиртне, — додав він.

Та в будь-якому разі постраждалого слід якомога швидше доправити у лікарню.

Сергій Сучков зауважив, що каракурти живуть переважно у степових ділянках та останнім часом фіксуються випадки їх розповсюдження у містах. Також він підкреслив, що небезпечну комаху можна зустріти навіть на городі. Тому під час прибирання трави слід використовувати рукавиці. Також під час відпочинку слід уникати ділянок з високою травою.

Є на території Приазовського національного природного парку менш небезпечні павуки та плазуни. Наприклад, тарантул південноросійський, аргіопа тигрова та аргіопа дольчата, павук жовтосмугий колючий.  Ці представники фауни не становлять загрози життю людини. Їхні укуси не отруйні, однак болючі і можуть викликати набряк, почервонін-ня та інші реакції організму.

Загалом природознавці наголошують, що більшість павуків не агресивні, тож, якщо їх не чіпати, вони не завдадуть нам шкоди.