image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Селяни активно обирають сімейних лікарів

Підписна кампанія з лікарями в Мелітопольському району йде повним ходом. Наразі близько 50% жителів сіл вже визначилися зі своїм сімейним лікарем.

Людей без допомоги не залишать

Про це розповіла заступник  головного лікаря районного «Центру  первинної медикосанітарної допомоги» Яна Мандич.

— Хочу подякувати мешканцям району за те, що вони розуміють: подальший розвиток медицини залежить і від них. Дякую, що ви відповідально поставилися до обрання свого сімейного лікаря, — зазначила вона.

Нагадаємо, що у медичних спеціалістів є ліміти щодо кількості пацієнтів. Так, сімейний лікар може укласти угоду зі 1800  громадянами, терапевт — з 2000, а педіатр обслуговуватиме не більше 900 маленьких пацієнтів. Є й ті медики, які вже завершили підписну кампанію. Так, допустиму кількість пацієнтів вже мають Тетяна Біленька та Катерина Ошлакова з Костянтинівської амбулаторії загальної практики сімейної меди-цини і Алла Ваніна з Новобогданівської амбулаторії.

В той же час  Яна Мандич запевнила: без невідкладної  допомоги люди не залишаться.

— Швидка допомога приїде у будь-якому разі. Якщо у вас немає угоди з лікарем і ви звернетесь по невідкладну до-помогу або першу допомогу, вам її нададуть у будь-якому випадку.

Дефіцит медиків не меншає

Напружена ситуація з лікарем  у Новобогданівській громаді. В Новобогдавці проживає близько 4 тис. населення, а сімейний лікар лише один, і той вже завершив укладання угод. Тож інші мешканці села мають шукати спеціаліста у сусідніх населених пунктах.

— У нас є доктор у Старобогдановці, з ним також можна укласти угоду. Якщо пацієнтам зручно, можна підписати з лікарями в Терпінні, там 4 спеціалісти. Бо пацієнти можуть підписати договір не тільки за місцем проживання, але й  там, де їм зручно, — пояснила Яна Мандич.

В той же час пошуки другого сімейного лікаря до Новобогданівської амбулаторії продовжується, але бажаючих поки що немає. А від загальної кількості лікарів, які працюють в селах, 60% — фахівці пенсійного віку, близько 20% —  передпенсійного.

Гроші на руки не видають

Яна Мандич зосередила увагу пацієнтів, що реформування первинної ланки медицини передбачає збільшення фінансування на одного пацієнта. Кошти розподіляють на лікарню, де громадянин підписав договір.

— Після укладання договору  за кожного пацієнта зараховується 370 грн. або більше — залежно від його віку. Але ці кошти не видаються особисто громадянам, всі вони перераховуються на утримання амбулаторії, гроші не йдуть до кишені пацієнта, — зауважила Яна Мандич.

Слід зазначити, що в селі Новому, де розпочала свою діяльність нова амбулаторія, мешканці також активно підписують угоди із сімейним лікарем.