image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стоматолог в селі: потреба чи розкіш?

14:10 08.08.2018

Фото с сайта: https://www.crimea.kp.ru/daily/26701/3729625/

В сільських амбулаторіях скоротили стоматологів та зубних лікарів, бо таких посад немає в їх новому штатному розписі. Такі зміни пов’язані з реформуванням первинної ланки медицини.

Але на селі такі зміни неабияк засмутили людей, тому в районі шукають можливості забезпечити селян послугами цих лікарів.
В.о. головного лікаря Мелітопольської центральної районної лікарні Геннадій Ткаченко зазначив, що залишити стоматологів у селах можна, прийнявши їх на роботу до ЦРЛ.
— Стоматологічна допомога мешканцям Мелітопольського району надавалася до останнього часу в стоматологічних кабінетах амбулаторій с. Костянтинівка, Астраханка, Новобогданівка та смт Мирне. Також у с. Новомиколаївка та Терпіння допомогу надавали зубні лікарі. До того ж працює лікарстоматолог і в Мелітопольській ЦРЛ. Але у зв’язку зі змінами у штатному розписі районного центру ПМСД в сільських амбулаторіях було скорочено стоматологів. І це реальна проблема, яку ми намагаємося вирішити. Наприклад, є такий варіант. Ми можемо за рішенням районної сесії внести у штатний розпис ЦРЛ стоматологів, але для цього треба додаткове фінансування на утримання цих спеціалістів, а також медсестер, молодших медсестер та необхідних препаратів для лікування, — розповів Геннадій Ткаченко.
В свою чергу голова райради Олександр Мордик зауважив, що утримувати стоматологів та виплачувати їм зарплатню — це завдання сільських рад.
Але не все так просто із зубними лікарями, бо спеціалісти такої категорії прирівнюються до середнього медперсоналу і не можуть бути в штаті ЦРЛ.
— Назва «зубний лікар» не пов’язана з лікарем, з отриманням повної вищої освіти, зубний лікар — це середній медперсонал, — наголосив голова райдержадміністрації Сергій Селевич.
Ще один вихід з ситуації — це оформлення стоматологами приватної практики. Голова райдержадміністрації Сергій Селевич зазначив, що наразі спрощена процедура отримання ліцензії, і деякі лікарі вже пішли цим шляхом.
Тож бути чи не бути стоматологам у селах, присутні остаточно не визначилися. Ймовірно, сільські голови ще узгоджуватимуть свої рішення, зважаючи на побажання лікарів та мешканців сіл.