image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Амбулаторіям потрібні лікарі

14:21 08.08.2018

Як заохотити молодих спеціалістів працювати у сільських медзакладах? Над цим питанням міркували районні очільники та сільські голови.

Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Тверда розповіла, що в амбулаторіях району працюють переважно пенсіонери або ті, хто невдовзі піде на заслужений відпочинок. Щодо молодих спеціалістів, то їх вкрай бракує.
— Серед лікарів районного центру ПМСД 30% складають люди похилого віку, також тут працюють спеціалісти передпенсійного віку. У 2013 році до нас на інтернатуру прийшли двоє молодих спеціалістів, які згодом стали лікарями. У 2014 році молоді спеціалісти стажувалися в амбулаторіях сіл Астраханка, Семенівка та Терпіння. У 2017 році також практикувався один випускник медзакладу, — розповіла Олена Тверда.
На її думку, одна із причин, через яку молоді кадри не бажають працювати в сільській місцевості, — це низька заробітна плата.
— У молодого спеціаліста без стажу ставка складає 3 тис. 200 грн., також вони отримують доплати до зарплатні та 30 % преміальних, — підкреслила лікарка.
Олена Тверда зазначила, що деякі сільради готові забезпечити майбутньому лікарю гідну зарплатню та, навіть, надати безкоштовне житло, але такі перспективи радують не всіх. Зокрема, в Новгородківці немає сімейного лікаря , хоча амбулаторія відкрилася у селі декілька років тому. Також є потреба у другому сімейному лікарі в Новобогданівці.
В свою чергу, Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко зауважив, що необхідно переглянути оплату праці деяких спеціалістів, чого, до речі, вимагає медична реформа.
А голова райради Олександр Мордик підкреслив, що через такий стан справ мешканці району й зовсім можуть залишитися без належної медичної допомоги.
Районні очільники закликали голів сільських рад сприяти вирішенню цього питання та поміркувати над тим, як заохотити молодих спеціалістів працювати в селі. Зокрема, було запропоновано розглянути можливість навчання випускників місцевих шкіл за рахунок сільських бюджетів.