image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ветерани АТО прямують у політику

10:41 29.08.2018

Саме таку готовність висловлюють члени громадської організації «Спілка учасників АТО Мелітополя». Про це під час підбиття підсумків роботи організації за три роки розповів голова її правління Володимир Мінко.

Спілка змінюється структурно

— Думки практично більше половини складу спілки зійшлися на тому, що на даний момент на рівні громадської організації ми повністю вичерпали всі інструменти впливу на ситуацію, наступним кроком, ми вважаємо, треба заходити у політику. Звісно, на вибори наші члени підуть не від спілки, але будуть пробувати себе у цій ролі. Поки що конкретного формату немає, — констатував він.

На питання чому ж тоді Олег Кушнаренко, який раніше очолював організацію, пішов з посади після участі в мітингах на підтримку Михайла Саакашвілі, Володимир Мінко відповів, що на той час спілка була повністю аполітична, і її члени не могли від імені організації підтримувати будь-які політичні сили. Тож Олег, розуміючи це, самоусунувся з посади та все ж при цьому залишається у спілці. Наразі активісти переглядають формат своєї діяльності, у зв’язку з цим склад організації значно скоротився.

Якщо три роки тому організація нараховувала до 500 людей, то зараз до складу входить близько 60 учасників АТО. Більш суворими стали і правила прийому.

— Людина повинна бути активною, повинна мати добру репутацію на фронті, не «аватарити» (аватарами в армії називають любителів горілчаних виробів. — Прим. автора), не бути байдужим, — пояснив Володимир Мінко.

Та попри деякі зміни, головна мета організації залишається такою ж, як і раніше — надавати правову допомогу військовим, які беруть чи брали участь у бойових діях на Сході країни, підтримувати сім’ї загиблих учасників АТО, налагоджувати співпрацю із силовими структурами.

Серед напрямів роботи — патріотичне виховання

Володимир Мінко розповів, що три роки тому однією з найбільших проблем було негативне ставлення мелітопольського суспільства до захисників країни. Наразі ж, за його словами, ситуація змінюється на краще. Поступово вирішуються й проблеми виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Крім правової допомоги, у спілці приділяють увагу й іншим важливим напрямам роботи, зокрема, неформальним заходам для учасників АТО та патріотичному вихованню молоді.

— Наші хлопці ходили у похід із дітьми, у яких є проблеми з законом. Важлива частина нашої роботи — це патріотичне виховання, цей напрямок очолює Андрій Глєбов. На даний час підписано меморандум з Мелітопольським виконкомом щодо проведення уроків мужності, — розповів голова правління ГО «Спілка учасників АТО Мелітополя».

І, звісно, головну увагу в організації приділяють вирішенню юридичних проблем. Наразі налагоджено співпрацю із Мелітопольським та обласним управліннями Держгеокадастру, під постійним контролем членів спілки надання учасникам АТО пільгового проїзду у громадському транспорті. Курують в спілці й надання учасникам АТО медичної допомоги в закладах Мелітополя та області.

Крім вирішення проблем, в спілці приділяють увагу й організації відпочинку. Так, створена футбольна та волейбольна команди, відбувся перший обласний турнір «Кубок незламних» та планується організувати футбольний турнір до Дня Незалежності, проведено перший в Мелітополі фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Товариську підтримку надають побратимам і в реалізації бізнес-ідей.

Проблеми військових: шляхи вирішення

Володимир Мінко наголошує: в даний час спільною проблемою для учасників АТО України є відсутність єдиної державної Програми, яка б гарантувала права як діючих, так і демобілізованих учасників АТО. За його словами, є нові акти, постанови, рішення, але деякі з них суперечать раніше прийнятим законам, тому при оформленні відповідних пільг, які гарантує держава, виникає безліч проблем. Також в країні на недостатньому рівні соціально-психологічна реабілітація бійців.

Щодо майбутнього, то у членів спілки, окрім політичних амбіцій, є й інші важливі громадські проекти. Наприклад, створення незалежної медіа платформи, де б чи- новники, представники громадськості та ЗМІ дискутували на проблемну тематику.

За три роки роботи спілки найпродуктивнішими Володимир Мінко вважає останні 4 місяці та сподівається, що актив надалі зможе зробити ще багато конкретних справ як для побратимів, так і для країни в цілому.