image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Всеукраїнський профілактичний захід рейд «Урок»

фото взяло с сайта: http://www.zoda.gov.ua/news/35144/golovni-zavdannya-sluzhb-u-spravah-ditey—poshuk-batkiv,-propaganda-usinovlennya.html

В Україні вже традиційно на початку кожного навчального року з метою запобігання дитячій безпритульності, бездоглядності та забезпечення захисту прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах задля створення умов для їх всебічного розвитку, проводиться Всеукраїнський профілактичний захід рейд «Урок».

В рамках проведення Всеукраїнського рейду «Урок» службою у справах дітей Мелітопольської районної державної адміністрації перевірено умови проживання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах на території Мелітопольського району та здійснено моніторинг щодо виявлення учнів, які не приступили до навчання в закладах загальної середньої освіти. Відзначаємо, що завдяки зусиллям працівників служби у справах дітей, сільських рад та навчальних закладів діти шкільного віку сіли за парти. Одночасно нагадуємо батькам про відповідальність за порушення Закону України „Про загальну середню освіту”.

Батьки несуть відповідальність за розвиток дитини. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

Батьки та особи , які їх замінюють, зобов’язані: постійно дбати про фізичне здоров’я, духовний стан дітей, створювати належні умови для їх розвитку

Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім”ї.

Ст. 184. Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне покарання за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу. З серпня по вересень 2018 року службою у справах дітей ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 3 батьків за ухилення від виконання батьківських обов’язків.

Всеукраїнський профілактичний захід рейд «Урок» продовжуватиметься протягом вересня – жовтня поточного року та, проте, заходи щодо охоплення навчанням всіх дітей шкільного віку, як вимагає чинне законодавство, триватимуть протягом усього 2018-2019 навчального року.

Служба у справах дітей Мелітопольської районної державної адміністрації.