image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На черзі — укрупнення районів

12:28 12.09.2018

До 2020 року в Запорізькій області планується з 20 існуючих районів створити 5. Тобто укрупнити адміністративні одиниці шляхом їх об’єднання. Таку новину повідомили учасникам круглого столу з обговорення адміністративно-територіального устрою, який відбувся наприкінці серпня в Мелітопольській райдержадміністрації.

Участь в заході взяли представники Мелітопольського, Приазовського, Якимівського та Веселівського районів. Про особливості та складнощі формування нових районів присутнім розповіли представники громадських організацій, обласні депутати. Також участь в засіданні круглого столу взяла керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. Так, керівник проекту ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив» Дмитро Арабаджиєв розповів, що у Міністерстві регіонального розвитку України наголошують: 2018 рік має стати визначним у формуванні нового адміністративно-територіального устрою, а створення нових районів повинно завершитись до чергових виборів до місцевих рад у 2020 році.

Присутні експерти наголосили, що головна мета круглого столу — пояснити громадськості районів існуючі концепції утворення територіальних одиниць та визначитися, які варіанти є неприйнятними, щоб потім донести їх думку до посадовців у Києві.

Регіональний консультант з реалізації Стратегії розвитку Асоціації міст України Маргарита Трипольська ознайомила з декількома законопроектами щодо змін меж районів. Один з них — №6636 «Про порядок утворення, ліквідації, змін і встановлення меж районів» пропонує в першу чергу ліквідувати райони, в яких більше 50% населення проживає в об’єднаних територіальних громадах. Разом з цим, ліквідувати райдержадміністрації та районні ради, після чого створити одну райдержадміністрацію для цих територій декількох районів та утворити єдину районну раду, до якої увійшли б всі депутати колишніх райрад. Також вона висловила сподівання, що цей документ все ж буде доопрацьований, бо важко уявити, як такий орган самоврядування буде працювати.

Учасникам заходу розповіли про ймовірні об’єднання районів. Слід зазначити, що у будь-якому з варіантів Мелітопольський район залишається, але буде укрупнений за рахунок сусідніх. Так, в одному випадку до нього пропонують приєднати Якимівський та Приазовський райони, в іншому — Якимівський, Приазовський та Веселівський.

Слід зауважити, що дискусії, яка була запропонована в рамках круглого столу, так і не відбулося, бо присутні, мабуть, ще не встигли оговтатись від поточних проблем в об’єднанні сільських рад, як їм вже запропонували об’єднати райони. А голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик зауважив, що взагалі важко про щось розмовляти, коли наразі не зрозуміло, які повноваження залишать районам, чи будуть районні бюджети, або лише державні субвенції, яка буде система управління.