image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сільські садиби готові приймати закордонних туристів

11 вересня представники регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області вручили господарям об’єктів зеленого туризму Мелітопольщини сертифікати якості надання послуг міжнародного зразка. При цьому генеральний директор фонду Володимир Степаненко підкреслив, що сільські садиби готові приймати і туристів з-за кордону.

Відповідати суворим вимогам

Подія відбулася у садибі «На хуторі», яка розташована в с. Оленівка Новопилипів-ської сільської ради.

Володимир Степаненко розповів: щоб отримати документ, подвір’я мають відповідати високим вимогам.

— Треба довести фахівцям, що ця садиба відповідає за безпеку відвідувачів, що тут є необхідні санітарно-гігієнічні умови, що є сполучення з містом, а у разі потреби людина зможе звернутися до лікаря. Також враховується доступність засобів зв’язку, наприклад, пошти, здорове харчування натуральними сільськими продуктами. Наявність етнічної та культурної програми.

Володимир Степаненко  розповів, що сертифікати в залежності від якості надання послуг у садибах видаються бронзові, срібні та золоті і зауважив: Мелітопольський край переважно отримує золоті.

Чисте повітря та історичні цінності

Про те, що гостини у таких подвір’ях дійсно запам’ятовуються надовго та дарують безліч позитивних емоцій, кажуть і відпочиваючі. Так, подружжя з Запоріжжя Ольга та Володимир зупиняються «На хуторі» не вперше. І стверджують, що не можуть надихатися місцевим повітрям.

— Під’їжджаємо до Оленівки, мені дружина каже: «Ти відчуваєш? Почалося нове повітря!», — посміхаючись розповідає Володимир.

Подружжя каже, що у зеленому туризмі є чимало переваг. Тим паче, що вони подорожують частіше велосипедами, які легко складаються і на далекі відстані не заважають пересуватися, наприклад, поїздом. Володимир наголошує, що велопрогулянка — це особливий відпочинок, будь-якої миті можна зупинитися, покуштувати фрукти, що ростуть у лісосмугах, краще роздивитися місцевість. А Ольга додає, що чисте повітря, мальовнича природа та при цьому досить комфорті умови життя у садибі роблять відпочинок неповторним. Радує туристів і вигідне розташування садиби «На хуторі».

— Здається, наче Запорізька область, Мелітопольський район, ну що тут цікавого? А насправді, тут вигідне розташування: на велосипеді можна поїхати у ліс, до річки, на Кам’яну Могилу, — ділиться Володимир.

Потрібна підтримка

Цього ж дня представники фонду поспілкувалися із господарями садиб, які наразі об’єдналися в єдину громадську організацію «Чарівна Таврія». ЇЇ голова Валентина Єрмак зауважила, що зеленому туризму необхідна всебічна підтримка. Вона наголосила, що, на жаль, про зелений туризм згадують тільки коли треба зустріти почесну делегацію гостей, а хочеться, щоб на цю сферу діяльності влада звернула увагу. Валентина Єрмак впевнена: садиби стають серцем села, сюди йдуть за порадою, тут організовують різні заходи в українському стилі, тут плекають культуру і бережуть українські традиції.

А в.о. старости Новопилипівської сільської ради Віктор Федорченко наголосив: діяльність садиб направлена на створення позитивного іміджу Мелітопольщини.

— Це нам тільки здається, що вони працюють для себе, а вони працюють для всіх. Коли до нас приїздила делегація із Канади, то вони були приємно вражені гостинністю та умовами, які є в наших садибах, тож цю сферу діяльності необхідно підтримувати, — зауважив він.

Сертифікати міжнародного зразка отримали: садиба «На хуторі», «Гостинний двір», «У Наталки», «Страусова ферма» та туристичний об’єкт «Веселий зоопарк».