image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дбайливі господарі лісу

16:19 24.09.2018

Директор ДП Мелітопольське лісомисливське господарство Мирослав Полуліх розповів про досягнення колективу

Державне підприємство «Мелітопольське лісомисливське господарство» визнано кращим серед лісгоспів області за результатами роботи за 8 місяців поточного року. Урочисте нагородження відбулося 12 вересня в Запорізькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Підбили підсумки

Традиційно результати роботи у лісгоспах підбили напередодні Дня працівників лісу, який відзначають у третю неділю вересня. Директор ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» Мирослав Полуліх розповів, що високої оцінки діяльності колектив здобуває в умовах, коли державне фінансування практично відсутнє. Він зазначив, що коштом підприємства була проведена висадка нових дерев та вирощено новий посадковий матеріал. Таким чином із 7 га молодих саджанців, 90% прижилися, не зважаючи на посушливе літо.

Наступна висадка відбудеться восени, на ці роботи гроші виділені із обласного бюджету.

Нашому підприємству виділено 1млн. грн., щоб провести висадку 400 тис. нових насаджень на площі 102 га. Їх висадять у Якимівському, Приазовському та Мелітопольському районах, — зазначив директор лісгоспу.

Значних успіхів цього року вдалося досягти і у вирощуванні сільгоспкультур.

Ми виростили дуже добрий врожай пшениці, отримали 50,1 ц/га, ми виростили 1010 т. 560 кг. ранніх зернових. Багато це чи мало? Для нас це щедрий врожай. Також у нас посіяно 118 га соняшника, що є значною підтримкою для підприємства, — розповів Мирослав Полуліх.

Загорянь поменшало

Чималі сили були направлені на запобігання лісовим пожежам, на ці заходи кошти також надійшли з обласної скарбниці. Всього за цей час було створено 230 км мінералізованих смуг, а на площі 1300 км цих об’єктів був проведений догляд. Бо без належного утримання смуги втрачають своє значення.

Якщо їх лише зробити, розорати, задискувати і залишити на цілий рік, то ці мінералізовані смуги заросли б бур’яном, він би висох, і ця смуга служила б лише джерелом розповсюдження вогню, — пояснив Мирослав Полуліх.

Такі заходи допомогли значно скоротити кількість пожеж у порівнянні з минулим роком. Якщо минулого року їх було 67, то у 2018 р. завдяки чималій роботі, загорянь було всього 7 на площі менше 4га.

Не зупиняється боротьба із незаконною вирубкою дерев.

Нажаль, під час рейдів до лісу спеціалісти лісгоспу раз по раз затримують браконьєрів, та угледіти за всіма лісовими масивами фізично не можливо, бо за останні роки колектив підприємства з 300 скоротився до 80 робітників.

Відзначили кращих

Наразі «Мелітопольське лісомисливське господарство» виживає завдяки власному заробітку, за рахунок продажу саджанців, проведення робіт з їх висадки для приватних подвір’їв чи підприємств, у тому числі – за рахунок сільськогосподарської діяльності. Всього ж за 8 місяців поточного року лісгоспу вдалося заробити близько 7,5 млн. грн., з них 2,5 млн. грн. витрачено на сплату податків.

Напередодні свята серед 6 лісництв підприємства були визначені кращі. Так, до цього переліку увійшли Богатирське лісництво – лісник Олег Пономаренко, на другому місці опинилося Семенівське лісництво, яке очолює Євген Прохоров, Старобердянське лісництво під керівництвом Олександра Горшкова стало третім.