image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Виставка одного предмета «Альбом диаграмм и картограмм, выставленныхУезднойЗемскойУправой на Мелитопольскойземскойсельско-хозяйственнойвыставке 15-22 09. 1898 г.»

 В Мелітопольському міському краєзнавчому музеї 27 вересня 2018 року відкрилась виставка одного предмета, присвячена 120-річчю проведення в Мелітополі сільського-господарської виставки- «Альбом диаграмм и картограмм, выставленныхУезднойЗемскойУправой на Мелитопольскойземскойсельско-хозяйственнойвыставке 15-22 09. 1898 г.».

Сільськогосподарські виставки останньоїчвертіXIX- поч. XX ст. в Україні- подіяісторична. На виставкахдемонструвалисяі оцінювалисязразкикультурнихрослин, свійськоїхудобита птиці,  їстівніприпаси, вітчизняніі закордоннімашини, механізмита знаряддяпраці,  такожпропагувавсядосвідпередовихгосподарствта науковихтовариств  і роз’яснювалисярозпорядження міської  влади. Технічні новинки — плуги, сівалки, віялки, преси, витяги та інші знаряддя — показували не тількив павільйонах, але і на землі, в роботі, з виїздом на спеціально відведеній території.

В 1898 р. з 15-22 вересня (за старим часом, 27.09 – 04.10 – за новим часом) такавиставка проходила в нашомумісті – їїорганізувала  Мелітопольська Повітова Земська Управа. На  виставціпрацювалоп’ятьвідділів:землеробство,тваринництво,машинобудівний, кустарний, науковий. Саме в науковомувідділіекспонувалисядіаграми і картограми, які увійшли в наукове видання «Альбом диаграмм и картограмм, выставленныхУезднойЗемскойУправой на Мелитопольскойземскойсельскохозяйственнойвыставке 15-22 09. 1898 г.».

Уроботівиставки взяло участь 736 експонентів і ними було представлено понад 3,5 тисячекспонатів! Активну участь взяли селяни — 346 осіб.

На виставкубулоасигновано 13000 рублів.У призначений день виставкабулавідкрита на Ярмарковій площі! Організатори виставки відзначилиуспіхиучасниківпохвальними листами — 197,грошовимипреміями в сумі765 рублів. І, звичайно, буливідзначенінайкращіекспонати медалями — золотими, срібними і бронзовими — їхбільше 120!

Виставкакористуваласявеличезнимуспіхом! За час роботивиставкувідвідалоблизько 40000 чоловік! Кожен день їївідвідуваловід 1,5 тис.до 8 тис. осіб — городяни, селяни, школярі з Мелітопольського і сусідніхповітів. Квиток коштував 10 копійок, а для учнів та вчителів, які їх супроводжували,вхідбувбезкоштовним!

Після проведення виставки в приватній «типо-литографии Л. Либермана в Мелитополе по Воронцовской улице», була надрукована  «Историягор. Мелітополя. Изд. въпамятьМелитопольскойземскойсельско-хозяйственной выставки. Составили П. К. Дзякович и В. Л.Ленкевичъ».

Завітайте до музею  — і ви дізнаєтесь багато цікавого про історію нашого міста!