image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Під власним прапором семенівці крокують по життю

13:18 10.10.2018

Селу Семенівка виповнилося 205 років. З цієї нагоди гучні гуляння відбулися 6 жовтня. Знаменна дата запам’ятається семенівцям одразу декількома знаковими подіями.

До Дня народження підготувалися ґрунтовно

Розпочалося святкування відкриттям пам’ятного знака на честь заснування села. Почесна громадянка села Тетяна Іванова наголосила, що така споруда вкрай важлива для семенівців. Також цього дня відкрили музей населеного пункту. Символічну червону стрічку перерізали почесна громадянка Семенівки Ніна Богатирьова та школярка Ірина Зюзіна.

Ніна Богатирьова розповіла, що цей музей є своєрідним продовженням книги її авторства про історію села. У осередку культурних цінностей зібрані фотографії селян за різні роки, також там є старовинні предмети побуту, окрема експозиція присвячена Другій світовій війні та військовим конфліктам, в яких брали участь мешканці села. Музей облаштували в приміщенні місцевого будинку культури.

До свята у Семенівці затвердили власний прапор та герб, які презентували широкому загалу під час урочистостей. Виготовлення символів села профінансував директор ТОВ «Енергія 2000» Микола Бандура.

На гербі населеного пункту зображені соняшники, пшеничний колос, черешні та шестерня, які означають розвиток на території сільського господарства та промислових підприємств. А прапор складається з двох кольорів — синього та зеленого, які символізують річку Молочну, на ньому ж зображено і герб.

Громада впевнено дивиться у майбутнє

У День народження села традиційно підбивають під-сумки. Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко розповів, що розвивається не тільки територія Семенівки, а й інші села сільської ради.

— Я скажу, що традиційно бюджет нашої громади є самодостатнім. Ми, як і у минулі роки, ремонтуємо дроги, купуємо техніку для підприємств, відкриваємо центри дозвілля. Цього року, наприклад, відремонтували ФАП у Обільному, — розповів Андрій Єрмоленко.

Місцевий керівник також поділився планами на найближче майбутнє.

У поточному році планується присвоїти місцевій школі статус юридичної особи та об’єднати її з дитячим садком, як пояснює місцевий очільник, це дозволить сільській раді напряму виділяти кошти для облаштування навчального закладу. Також в планах виготовити проектну документацію з ремонту центру доз-вілля у с. Рівне, розпочати роботи з реконструкції спортивного табору у Тамбовці.

У сучасних реаліях актуальним питанням є створення спроможних об’єднаних громад. Нещодавно обласна рада затвердила перспективний план, де Семенівській сільській раді пропонують об’єднатися з Вознесенкою. За словами сільського голови, такий варіант викликає низку суперечностей.

— В принципі, для Семенівської сільської ради об’єднання з будь-якою громадою економічно вигідно. Тут слід розглядати соціальноеконо-мічні показники, а саме — транспортне сполучення з цим населеним пунктом, а воно відсутнє повністю. Тобто нам треба спілкуватися через м. Мелітополь або через Мирненську ОТГ, — підкреслив він.

І додав, що таке рішення обласної ради вкрай незрозуміле, і якщо буде потреба, то у Семенівці не відкидають варіант його оскарження в судовому порядку. Тут ще мають висловити свою думку місцеві депутати.

У свято славили селян та радували подарунками

На урочистості завітало безліч гостей, в тому числі і представники міської та районної влади. Голова районної ради Олександр Мордик та заступник голови райдержадміністрації Ольга Станчевська наголосили: головним багатством Семенівки є люди. Також вони відзначили, що Семенівка має досить сильну інфраструктуру, а села цієї сільради активно розвиваються.

Не обійшлося свято без подарунків. Голова Мелітопольської райради Олександр Мордик передав сертифікат на медобладнання, а Мелітопольський міський голова Сергій Мінько вручив сертифікати на мікрофони для будинку культури. Під час гулянь присутніх пригощали солодкою випічкою, частування організував приватний підприємець Віктор Проскурня.

Під час урочистостей вшанували малюків, які народилися впродовж року, найстарших семенівців та тих, хто зробив великий внесок у розвиток населеного пункту, а творчі колективи радували присутніх запальними танцями та піснями.