image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Громадян закликають зробити щеплення

Разом з осіннім пониженням температури повітря збільшується ризик підхопити застуду або грип. Інфекціоністи інформують, що наразі сплеску захворюваності немає, але застерігають, що взимку циркулюватиме три штами вірусу.

Завідуюча інфекційним відділенням Мелітопольської центральної районної лікарні Тетяна Дубровська наголосила, що в районі випадків грипу ще не зафіксовано. Вона розповіла, що українців цього року атакуватимуть штами грипу «Сінгапур», «Мічіган» та «Колорадо». Як і кожного року, більша ймовірність захворіти — у людей вразливих категорій. До них належать малюки до п’яти років, громадяни похилого віку, ті, хто страждає хронічними недугами.

Ознаками грипу є висока температура тіла, лихоманка, ураження дихальних шляхів. Лікарі закликають при цих ознаках не займатися самолікуванням, бо грип може мати тяжкі ускладнення.

Уберегтися від недуги можливо — для цього необхідно вакцинуватися. На жаль, препарат для процедури громадяни мають придбати за власні кошти.

Відповідна вакцина вже з’являється в аптеках міста, зробити щеплення можна у амбулаторії за місцем проживання. Тетяна Дубровська також нагадала, що дорослі повинні кожні 10 років вакцинуватися від дифтерії та правцю. Тим паче, що випадки цих захворювань зафіксовані в Україні, і ці хвороби дуже тяжко лікуються. Щеплення проти дифтерії та правцю є комплексним і безкоштовним, вакцин в районі достатньо.