image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Про бої з фашистами згадали ветерани

15:49 24.10.2018

23 жовтня, у 75-у річницю визволення Мелітопольщини від фашистських загарбників, ветерани Другої світової війни приймали квіти та привітання на свою адресу.

Традиційно святкування відбулося на меморіальному комплексі, який знаходиться на місці героїчного прориву радянськими військами лінії оборони гітлерівців «Вотан». Зі святом ветеранів привітав голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич.

— Ви, ветерани, справжній приклад мужності та героїзму. Ці події, які сталися на лінії оборони «Вотан», нагадують нам, яка висока ціна цієї перемоги. Ви жива сторінка історії Мелітопольського краю, взірець відваги, відданості народу. Я впевнений, що сучасні захисники нашої країни намагатимуться бути гідними вашого подвигу, — звернувся до ветеранів районний очільник.

Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик зазначив, що пам’ять про тих, хто рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.

— Ми ніколи не забудемо про той героїчний подвиг, мужність та відвагу, які здійснили наші діди, — підкреслив Олександр Мордик.

Визволення Мелітопольського району нерозривно пов’язано з визволенням Мелітополя. Тому свою шану ветеранам-фронтовикам району висловив Мелітопольський міський голова Сергій Мінько.

— Битва за Мелітопольщину була однією з найбільш кровопролитних за весь період Другої світової війни. Ми завжди будемо пам’ятати цей подвиг, — зауважив міський очільник.

Молодому поколінню учасники урочистостей бажали миру, який наразі так потрібен нашій державі.

— Наші ветерани дали нам великий приклад, як треба захищати свою землю. І ми маємо передати його нинішньому поколінню, — зауважив капелан військової частини А3840, настоятель храму Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія УПЦ КП, протоієрей Валерій Колесник.

Один із учасників тих подій, який приїхав з Одещини, ветеран війни Михайло Шуляк пригадав про бойовий шлях.

— На фронт я пішов у 16 років. А в 18 років вступив на службу до 4 Кубанського корпусу. Довго не брали мене, казали, мовляв, ростом замалий, але я виплакав. І пройшов довгу дорогу, звільняв територію від Ростова до Одеси, — поділився спогадами ветеран.

Під час заходу пам’ять про загиблих воїнів-визволителів присутні вшанували хвилиною мовчання. До меморіалу на лінії прориву німецької оборони «Вотан» мешканці району принесли безліч квітів, також у небо випустили білі повітряні кульки у формі голубів.