image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Де навчатися після школи?

26 жовтня о 13 годині в Центрі культури і дозвілля Таврійського державного агротехнологічного університету розпочалась щорічна акція «Випускник-2019». Організатор — Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості за активної підтримки управління освіти міської ради та відділу освіти райдержадміністрації.

Презентацію освітніх послуг тут робили провідні навчальні заклади міста вищої та професійно-технічної ланки, роботодавці, які знайомили старшокласників шкіл Мелітополя та району з різними напрямками своєї діяльності.

Відвідувачі мали можливість ознайомитись зі стендами навчальних закладів та поспілкуватись зі студентами й викладачами. Переважна більшість стендів була зроблена так, щоб зацікавити, розповісти, довести переваги навчання саме у конкретному навчальному закладі. Також перед майбутніми абітурієнтами виступили представники міської влади та роботодавців. Вони роз’яснювали, що є найголовнішим у виборі професії та давали поради, виходячи зі свого досвіду.

— Слід уважно прислухатися до себе, подумати, відсторонитися від багатьох факторів і почути себе. Ким я хочу стати? До чого я прагну? Чого хочу досягти в цьому житті? Але, без перебільшення, слід подумати і про те, що шукати якусь мрію, десь за обрієм, у дальніх країнах не треба. Все є тут, поруч, у вашому місті, у вашому регіоні, де можна залишитися, бути щасливим і працювати на благо своєї країни, свого міста. У нашому місті дуже багато навчальних закладів, які надають дуже велику кількість навчальних, освітніх послуг, і ці послуги дуже високого рівня, — зазначив директор Центру стратегічного розвитку територій Андрій Орлов. — З іншого боку, нашому місту, я як роботодавець це скажу, дуже потрібні фахівці, професіонали, люди, які готові працювати тут, зараз, сьогодні і приносити користь і собі, і підприємцям. Зробіть свій вибір! Подивіться на наше місто, яке є дуже приємним для вас, цікавим і зробіть свій вибір на його користь!

Про нестачу професійних кадрів розповідав також і інженер з підготовки кадрів ПАТ «Гідросила МЗТГ» Анатолій Сітько. У будь-якій справі завжди цінилися спеціалісти, люди з освітою. Але мало отримати диплом. Треба ще любити свою справу і робити її з задоволенням. А тому важливо правильно зробити вибір.

— На жаль, 60% безробітних в нас на обліку з вищою або неповною вищою освітою. В той же час, кількість вакансій, які пропонують роботодавці для такої категорії безробітних, значно менша. Тобто, є диспропорції між попитом на робочу силу і пропозицією. І ні для кого зараз не є таємницею, що робоча сила мігрує в інші країни, а наше завдання, щоб молодь залишалась тут, — зауважив директор Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості Олександр Темних. — Зробити зараз правильний вибір ким стати, — це дуже важливо. Помилку можна виправити, але краще її не робити. Удачі вам!

Успіхів у виборі професії абітурієнтам побажали також заступник міського голови Сергій Прийма, провідний спеціаліст управління освіти міської ради Наталя Тимошенко. Потім перед присутніми виступили представники наувчальних закладів, які розповідали про свої переваги і перераховували аргументи на свою користь. Свої таланти також демонстрували студенти, показуючи, що в їх альмаматер добре не тільки навчатися.  Таким чином, абітурієнти, які долучилися до акції «Випускник-2019», отримали достатню кількість інформації. І зараз їм є про що замислитись, бо мають час до кінця цього навчального року.