image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Відкриті двері у світ творчості

14:35 01.11.2018

Костянтинівський будинок культури визнано кращим у Запорізькій області серед клубних закладів у сільській місцевості. Як вдалося досягти таких результатів у роботі, розповів новопризначений директор закладу Валерій Деріло. Він з листопада минулого року виконував обов’язки директора і за результатами конкурсу остаточно очолив установу у серпні 2018 року.

Запрацювала вай-фай зона

Валерій Деріло вважає, що діяльність будинку культури має йти у ногу з часом, тому тут намагаються кожний захід зробити цікавим та особливим. Прагнуть привернути увагу молоді, для неї організовують конкурси різного спрямування, хіп-хоп вечірки та інші неординарні заходи. Одним із нововведень у закладі є безкоштовна вай-фай зона. Завдяки цьому кожен, хто від-відує концерт, або дискотеку, може відразу поділитися враженнями у соцмережах.

Валерій зазначає, що успі-хів у роботі вдається досягти завдяки зусиллям всього колективу закладу та творчим наробкам. Та не останню роль відіграє й матеріально-технічна база.

— Я навряд чи помилюсь, якщо скажу, що це єдиний заклад серед будинків культури району, де зроблено ка-пітальний ремонт. Тобто утеплені стіни, замінено дах, при-дбані нові меблі, апаратура, — зазначає директор БК.

Це також один із небагатьох сільських закладів культури, де працює опалення. А колектив закладу стверджує: матеріально-технічна ба-за неабияк впливає на якість їх роботи.

Готують циркових артистів

Родзинкою будинку культури є циркова студія «Вікторія». Для сільської місцевості гуртки такої спрямованості є рід-кістю. На рахунку у юних та дорослих учасників студії чимало нагород всеукраїнського та міжнародного рівнів.

— І діти, і батьки займають призові місця на міжнародних фестивалях. Нещодавні перемоги ми здобули на фестивалі «Слав’янський венець» у Болгарії — всі 4 номери отримали призи. Ми постійно беремо участь в інших фестивалях, — зазначила керівник циркової студії «Вікторія» Ірина Мартьянова.

Вона наголошує: кожна дитина може знайти в цьому колективі заняття за своїми фізичними можливостями.

— Цирк — це, перш за все, різножанровість. Це і гімнастика, і повітряна гімнастика, еквілібристика. У мене колись займалася дитина з інвалід-ністю, хлопчик після менінгіту переніс інсульт… Одну частину тіла він майже не відчував, але завдяки заняттям в студії його стан значно покращився. Зараз він вже виріс, працює і у нього все добре, — поділилася тренерка.

Ірина Мартьянова каже, що для створення одного циркового номера треба витратити чимало часу, але результат того вартий.

— Для того, щоб створити вдалий номер, подекуди треба тренуватися роками. Ось, наприклад, Мурат Джалілов, він стоїть на п’яти котушках (у номері з еквілібристики — прим. авт.) , що не кожному дорослому вдається. Він займає престижні місця на міжнародних фестивалях, але цього ми домагалися три роки.

Зачаровують піснею

Досить популярним серед місцевих мешканців став народний колектив «Чарівниці», де співають жінки середнього та старшого віку. Його керівник Серій Овсянніков розповів, що «Чарівниці» мають неабиякий успіх, на їх виступи глядачі чекають з нетерпінням.

До відбору пісень у колективі ставляться відповідально, перевагу віддають українським, які співали їх батьки та навіть бабусі.

Учасниці колективу «Чарівниці» зізнаються: для них спів є улюбленою справою, а ще вони з нетерпінням чекають зустрічі одна з одною.

— В нашому колективі є і жіночки на пенсії, і працюючі, але кожен з нас чекає зустрічі, ми дуже добре себе почуваємо, коли співаємо, та обож-нюємо творчу роботу, — каже учасниця колективу Людмила Крижко.

А її колежанка Людмила Лозова зізнається: співом навіть хвороби лікує.

— Буває, у кого тиск підніметься, телефонуємо, кажемо, що не прийдемо. Але майже завжди все одно йдемо. Бо за піснею і про хворобу ніколи думати.

— Як це без пісні жити?- посміхається Ксенія Кондратенко, — я співаю й на городі, оце кріп в’яжу, а сама пісню вивчаю, а донька з мене сміється.

Розвиток потребує фінансування

Досить успішно виступає ансамбль естрадного танцю «Фантазія». Його відвідують близько сотні дітей різного віку. Його керівник Ольга Близнюк стверджує, що діти докладають неабиякі зусилля під час занять, а тому кожен їх виступ яскравий та неповторний.

На базі Будинку культури діє фітнес-студія, там незабаром планують проводити заняття з флай-йоги.

Фінансується заклад з бюджету сільської ради, підтримку надають й батьки дітей. А вже скоро заняття у гуртках буде офіційно платним. Валерій Деріло пояснює: з недавнього часу будинок культури став комунальною установою і має право заробляти на своїй діяльності. Та запевняє: ціни не будуть захмарними.

Працівники будинку культури сподіваються, що і надалі їх діяльність буде успішною, а заклад постійно розвиватиметься та дасть змогу дітям і дорослим вдосконалювати свої творчі здібності.