image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Астраханка облаштовується і вирішує проблеми

14:49 01.11.2018

Фонтан та дитячий майданчик, де бавиться малеча. Саме таких вигляд має зона відпочинку в Астраханці — одному з віддалених сіл району.

Організували гарний відпочинок

Астраханський сільський голова Микола Григор’єв зазначає, що він довго мріяв про такий куточок для селян.

Колись в населеному пункті поряд із будинком культури був невеличкий парк, але з часом він прийшов у занепад, а селяни з ностальгією згадували часи, коли могли там відпочити.

— У мене з’явилося бажання зробити зону відпочинку, та я не знав, як до цього поставляться люди, чи підтримають мене депутати. Нарешті запитав у них і знайшов підтримку, тож ми проголосували за виділення коштів з бюджету сільської ради на ці роботи.

Наразі до облаштування цієї території активно залучаються місцеві жителі.

Навкруги фонтану висаджено близько 450 кущів троянд, планується подальше озеленіння.

У мешканців Астраханки цей майданчик користується популярністю, особливо у свята, коли тут збирається чи не все село. Дорослі відпочивають на лавочках, милуються фонтаном, а малеча бешкетує на каруселях. Важливо й те, що дитячі атракціони сертифіковані та цілком безпечні.

Увага прикута до дітей

Ще одним головним досягнення у роботі сільради є відкриття їдальні у школі. Там безкоштовно харчуються діти 1-4 класів, один обід коштує 20 грн. З них 10 виділяють з районного бюджету, ще 10 з сільського. Нагадаємо, що Астраханська сільська рада — одна із трьох сільських рад району, які вирішили виділити додаткові гроші для дитячих обідів. Микола Григор’єв стверджує: тепер школярі отримують якісні продукти харчування, а батьки неабияк цьому радіють.

Цього року із місцевої скарбниці на ремонт доріг витрачено 500 тис. грн. Сільський голова запевняє: наступного року роботи продовжаться. Він також розповів про подальші плани з благоустрою населених пунктів сільської ради.

Тривожить рішення облради

Розповідаючи про життя сільської ради, Микола Григор’єв зазначив, що незрозумілою залишається ситуація зі створенням об’єднаної територіальної громади. Останнім рішенням облради сільську раду пропонують приєднати до Терпіннівської громади. Така новина, м’яко кажучи, приголомшила місцевого очільника, бо, перш за все, мешканцям сіл Астраханської сільради досить проблематично доїжджати до Терпіння, та й відстань до цього населеного пункту чимала. Сільський голова пояснює, що найбільш прийнятним було б об’єднання з Вознесенською сільрадою або вже створеною Мирненською громадою. Адже рішення про приєднання саме до Мирненської ОТГ прийняла районна комісія з питань створення ОТГ, але чомусь обласні депутати вирішили по-своєму. В Астраханській сільській раді зазначають: незважаючи на віддалене розташування населених пунктів, їх територія розвивається, і чи-малих зусиль для цього докладають місцеві мешканці. Тож у питанні створення ОТГ слід дослухатися саме до них.