image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У Малому Утлюзі перепоховали загиблих бійців

В селі Малий Утлюг Новгородківської сільради відбулося відкриття оновленого пам’ятника воїнам Другої світової війни та перепоховання останків 65-ти бійців, які загинули біля цього населеного пункту в 1941 році. Після цього відбувся мітинг, присвячений 75-ій річниці визволення села від фашистських загарбників.

До присутніх на урочистому зібранні звернувся голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик. Районний очільник привітав мешканців з Днем визволення села та побажав усіляких благ. Також Олександр Мордик подякував пошуковцям за їхню копітку працю. Новгородківський сільський голова Ярослав Швігл висловив глибоку пошану ло загиблих бійців. Місцевий керівник подякував небайдужим громадянам, які доклали зусилля для відновлення пам’ятного місця.

Війна вплинула на кожну родину, не оминуло лихо і рідних депутата Мелітопольської райради, директора ТОВ «Фрідом Фарм Тера» Олександра Перцевого.

— У мене було двоє дідів-фронтовиків, один втратив ногу під Сталінградом, інший зник безвісти, я його не знаю і не пам’ятаю. Можливо, сьогодні його останки знаходяться тут, — розповів він.

Заступник голови ветеранської організації с. Малий Утлюг Володимир Марунін звернувся до молодого покоління з порадою виховувати дітей у дусі патріотизму.

— Ми повинні дітям розповідати історію, щоб вони розуміли, що таке війна, хто такий ворог. Та і сьогодні на сході нашої країни не тихо, — зауважив він.

Голова Асоціації пошукових загонів Запо-різької області Володимир Смердов розповів, що на території Запорізької області працює майже 300 пошуковців.

— За цю роботу нам ніхто не платить, зде-більшого нам доводиться приїздити за свій рахунок. Але за весь час роботи нам вдалося перепоховати 4 тис. 912 загиблих солдат, — підкреслив він та привітав мешканців села зі знаменною подією.

Благочинний церков Мелітопольського ра-йону ігумен Макарій провів заупокійну молитву за загиблими бійцями, останки воїнів були віддані землі за християнськими звичаями. Пам’ять полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання, до пам’ятника та місця поховання солдат поклали букети квітів.