image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Колегіум «Джерело»: майже півтора століття на варті освіти

15:16 01.11.2018

145 років виповнилося одному із найстаріших навчальних закладів району — Терпіннівському колегіуму «Джерело». 26 жовтня привітання з цього приводу приймали педагоги та учні.

Раділи зустрічам

Святкування відбулося в сільському будинку культури, який вщерт заповнили випуск-ники колегіуму різних років — від 1953 до 2017. Вони щиро раділи зустрічі одне з одним, ділилися спогадами та обмінювалися розповідями про своє теперішнє життя.

Директор навчального за-кладу Людмила Дегтяренко розповіла, що на початку свого існування ця школа працювала просто у селянській хаті.

З 1873 року вона стала однокласним училищем, потім однокласним міністерським училищем. На навчальний заклад чекала ще низка перетворень. У 1934 році він став середньою школою, а у 2004 Терпіннівська загальноосвітня школа №1 здобула сучасну назву — колегіум «Джерело». Наразі в ньому навчається 232 учні, колись кількість школярів була понад 400.

Досягли чималих успіхів

Заклад має гуманітарне спрямування та спеціалізується на поглибленому вивчен- ні історії, іноземної та україн-ської філології. Значних досягнень учні здобувають у краєзнавстві та патріотичних змаганнях. Так, команда «Січові стрільці» є неодноразовим переможцем військово-патріотичної гри «Джура». За останнє десятиріччя колегіум виборов 678 перемог обласного та районного рівнів, 96 перемог на районному та обласному рівнях Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук,117 перемог на Всеукраїнських предметних олімпіадах; 12 перемог на Всеукраїнському рівні конкур- сів імені Тараса Шевченка та здобув ще чимало досягнень.

Привітання та подарунки

На урочистості завітало безліч гостей, які бажали навчальному закладу нових звершень. Так, голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич подякував педагогам за їх працю та висловив впевненість, що за-клад стає з кожним роком тільки кращим і подарував мультимедійний центр.

Вдячних учнів вчителям побажала заступник голови Мелітопольської районної ради Людмила Шляхтіна. А голова СБК «Дружба», депутат райради Василь Масалабов, який навчався в стінах теперішнього колегіуму, пригадав свої шкільні роки, побажав педагогам терпіння і сил у їх нелегкій праці та вручив грошову допомогу.

Від колективу піщаного кар’єру та приватного підприємця Анатолія Ракова до присутніх звернулася його представниця Ірина Бабенко, яка наголосила на важливості місії вчителя у житті дитини та вручила сертифікат на спортивну форму для шкільної футбольної команди.

Під час свята учні та педагоги демонстрували свої таланти, радували присутніх своєю творчістю також колективи будинку культури та народний ансамбль «Радуга».

Педагоги та інші працівники колегіуму, які зробили великий внесок у становлення навчального закладу, отримали безліч нагород.