image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

І виросте дубовий гай в лісництві

У Семенівському лісництві державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» 30 жовтня висаджено паростки дубів. Захід відбувся в рамках обласної «Програми розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року».

У створенні нового лісового масиву, окрім працівників лісгоспу, взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв, керівництво району та міста, учні Новобогданівської школи. За словами Костянтина Бриля, у 2018 році в області завдяки виділеним коштам висадять 603 га нових лісів. Це будуть такі породи дерев: робінія псевдоакація, дуб звичайний, ясен, в’яз та клен.

Присутні наголосили, що для Запорізького степового регіону рослинність відіграє важливу роль, бо перешкоджає вітровій ерозії ґрунтів, захищає насадження на полях від вимерзання взимку, а також ліс має головне значення в очищенні повітря, яке неабияк забруднюють запорізькі заводи.

Костянтин Бриль зауважив, що цей захід є тільки початком низки подібних, зокрема, планується збільшення фінансування програми розвитку лісів за рахунок обласного екологічного фонду. До 2020 року планується засадити новими деревами 3000 га території лісомисливських угідь.

На важливості збільшення лісових масивів також наголосили голова Мелітопольської райдержадміні-страції Сергій Селевич та Мелітопольський міський голова Сергій Мінько. Вони підтримали пропозицію голови Запорізької облдержадміністрації щодо залучення до цієї справи студентської та учнівської молоді. До речі, самі школярі також з задоволенням працювали на свіжому повітрі та турботливо закопували кожне деревце у ґрунт .

І дорослі учасники акції, і підлітки висловили сподівання, що більшість висаджених паростків добре приймуться, і на території лісництва з’явиться новий дубовий гай, який радуватиме їх нащадків своєю красою.