image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів»

13:54 05.11.2018

В жовтні 2018 року колектив Вознесенської загальноосвітньої школи I-III ступенів Мелітопольської районної ради подав заявку на участь у програмі «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» і став учасником унікальної соціальної програми, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation. Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.

Команда нашої школи, у складі якої педагоги, учні  та їх батьки, розробила план «здорових» активностей з жовтня 2018 року по квітень 2019 рік. Основною умовою участі є звіт за кожні 2 тижні про проведені в школі заходи із залученням учнів, вчителів, батьків, громадськості. В рамках програми розробляються рекомендації та реалізовуються активності  спільноти, які сприяють здоров’ю учнів.

Колектив нашої школи активно готувався і протягом двох тижнів брав участь у різних заходах.

Цікавим був конкурс казок «Здоров’я має бути смачним» для учнів 5-8 класів. Завданням  було скласти казку  з поданих 22 слів, що стосується руху і харчування.

Для учнів 1-4 класів проводились спортивні змагання «У пошуках Олімпійського вогню», школярі 5-11 класів взяли активну участь у спортивно-розважальних змаганнях  «Козацькі забави».

Коли ми говоримо про правильне харчування, згадуються слова давньогрецького філософа Сократа, який переконував своїх співвітчизників у тому, що «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити».  Саме під таким висловом  відбувся конкурс стіннівок серед учнів 5-8 класів. А учні 1-4 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Ми є те, що ми їмо». Школярі відобразили своє бачення здорового харчування, від чого воно залежить і як впливає на наш організм; які продукти харчування роблять нас бадьорими і енергійними, або млявими і апатичними.

Проявили свою майстерність і фантазію учні початкових класів. Діти разом з батьками з овочей та фруктів робили композиції: летючий корабель, кошик здоров’я, потяг щастя, різні персонажі з мультфільмів та казок. Виділити окремого переможця було неможливо, оскільки всі композиції були вдалими, креативними та по-осінньому яскравими.

Протягом двох тижнів після першого уроку, на перерві, учнів запрошували на «Ранкову руханку», яка заряджала енергією, сприяла гарному настрою і  працездатності на весь день.

1 листопада учні 5-7 класів вирішили організувати велозаїзд, запросивши до участі своїх батьків. Заздалегідь педагогами був розроблений веломаршрут. Подолавши немаленьку відстань на велосипедах, учні на природі варили обід, грілися теплим чаєм, ласували овочами та фруктами, грали в рухливі ігри і відгадували загадки. Всі учасники велозаїзду отримали багато незабутніх вражень.

Проведені заходи показали зацікавленість учнів у збереженні власного здоров’я, безпечного і активного способу життя.

У команди Вознесенської загальноосвітньої школи I-III ступенів попереду ще багато заходів, які будуть втілені у життя: проведення «Вітамінних ярмарків», спортивно-розважальних заходів, конкурсів та змагань.

Педагог-організатор Вознесенської загальноосвітньої школи I-III ступенів Ткачук  Алла  Олександрівна