image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Долю бібліотеки вирішують депутати

11:35 08.11.2018

Проект рішення, який містив зміну місця розташування районної центральної бібліотеки, розглянули депутати Мелітопольської районної ради на засіданні 25 позачергової сесії 5 листопада. Обговорили народні обранці й інші питання.

Заклад змінить прописку?

Це питання постало перед народними обранцями після надходження до районної ради листа від Мирненської об`єднаної територіальної громади щодо передачі приміщення бібліотеки зі спільної власності територіальних громад району на баланс ОТГ. За словами заступника голови Мелітопольської райдержадміністрації Ольги Станчевської, в документах, які надійшли, міститься лише прохання про передачу майна, а от про подальшу діяльність установи культури на базі цих приміщень нічого не сказано. Зважаючи на це, депутатам запропонували змінити її місце дислокації і зареєструвати заклад на території Семенівської сільської ради. При цьому Ольга Станчевська наголосила: таке рішення дозволить зекономити районні кошти.

— Зараз ми маємо витрачати на енергоносії щорічно 180 тис. грн., а Андрій Віталійович (Семенівський сільський голова А. Єрмоленко — прим. автора) надає згоду, що оренда складатиме 1 грн. на рік., а за енергоносії ми не будемо платити, бо бібліотека знаходитиметься в приміщенні сільської ради, — пояснила вона.

На це депутат Дмитро Радьков, який є сином голови Мирненської ОТГ, зазначив, що в громаді також готові здати приміщення в оренду за 1 грн. На це отримав зауваження від колег, що енергоносії при цьому все одно доведеться оплачувати. А депутат Сергій Сметанін звернув увагу присутніх на те, що у разі, коли центральна районна бібліотека залишиться в Мирному, то близько 200 тис. грн. податку на прибуток, надходитимуть саме в ОТГ, а не в бюджет району. Після тривалих дебатів депутати не підтримали цей проект рішення. Тож поки що заклад залишиться на старому місці, а от де надалі функціонуватиме центральна районна бібліотека, залишається незрозумілим.

Пасовища залишили селянам

Також на сесійному засіданні депутати не затвердили нормативну-грошову оцінку пасовищ Новомиколаївської сільської ради, які Держгеокадастр пропонує виставити на аукціон для товарного сільгоспвиробництва. Народні обранці Олександр Кудикін та Льова Маргарян закликали колег проголосувати проти, і їх одностайно підтримали. Бо, за словами Олександра Кудикіна, для сіл пасовища грають дуже велику роль, якщо селян позбавити їх, то це означає, що близько 100 корів ніде буде випасати.

Ще народні обранці погодили звернення до Кабінету Міністрів щодо скасування Постанови від 19.10. 2018 №867, за якою вкотре подорожчав газ. Крім того, вони прийняли рішення про проведення конкурсу на посаду головного лікаря центральної районної лікарні та розподілили понадпланові кошти, котрі надійшли до районного бюджету.