image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У рятувальних операціях задіють авіацію

14:12 29.11.2018

Гелікоптер у небі, карети швидких та безліч рятувальних служб. Саме так 23 листопада проходило навчання з визволення зі снігового полону 27 автомобілів, які, за легендою, застрягли поблизу Новопилипівки.

До масштабної спецоперації були залучені підрозділи державної служби надзвичайних ситуацій, дорожня поліція, медики та представники органів влади. Присутній на заході голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, що для нашого регіону такі ситуації досить реальні в зимовий час Посадовець зазначив, що навчання дозволили відпрацювати взаємодію великої кількості служб.

До речі, можливість використовувати гелікоптери у Запорізькій області з’явилася вперше з 2008 року. Залучення гелікоптерів до операцій ДСНС стало можливим після затвердження обласної програми про співпрацю з акціонерним товариством «Мотор Січ», завдяки цьому документу, виділені кошти на використання гелікоптерів Мі-2 та Мі-8Т.

Костянтин Бриль зауважив, що авіація просто необхідна для рятувальників, при ліквідації складних надзвичайних ситуацій, для транспортування поранених та доставки гуманітарної допомоги в ті регіони, де неможливий рух автотранспорту.

— Досвід минулих років вчить нас, що навіть запорізькі зими можуть бути небезпечними для транспорту та місцевого населення. Такі навчання, вважаю, показують співпрацю та взаємодію всіх служб у разі надзвичайної ситуації. Зараз ми бачимо, як у рамках реформи децентралізації всі повноваження органів влади передають на місця, тому ми зобов’язані мати власні парки снігоочисної та рятувальної техніки, які будуть розташовані поблизу небезпечних ділянок і, звісно, в районах., — зазначив Костянтин Бриль.

Також рятувальники проінформували про інші заходи з підготовки до надзвичайних ситуацій у зимовий період.

— Ми готові розгорнути чотири пункти обігріву на базі палаток і маємо 7 мобільних груп пунктів обігріву, 36 одиниць техніки на базі ЗІЛ 131, кожна частина має 5 тягачів, — зазначив Олексій Лепський.

У підсумку навчань рятувальники зазначили, що задоволені їх результатами. Та висловили побажання, щоб таких надзвичайних ситуацій цієї зими було небагато.

Факти і цифри

З початку 2018 року на водних об’єктах області сталося 283 надзвичайних події, на яких вдалося врятувати 365 осіб, в тому числі 105 дітей. Водна стихія забрала життя 57 осіб, з них — п’ятеро дітей.

У період з 2013 по 2018 рік сталося 500 лісових пожеж.

За неповних 11 місяців 2018 року вогнеборці ліквідували 5579 загорянь.

Щорічно Служба порятунку «101» отримує 10 000 сигналів для виїзду, з них близько 40% — у віддалені райони.