image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Чи забезпечать інсуліном селян?

15:18 29.11.2018

Хворим на діабет в Мелітопольському районі не вистачило коштів, які виділила держава на придбання препаратів інсуліну. Покрити дефіцит вкрай необхідних ліків вдалося завдяки коштам з місцевих бюджетів.

Про це розповів тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Центральної районної лікарні Геннадій Ткаченко.

— З кінця 2017 року був ведений єдиний електронний реєстр пацієнтів, які хворіють на діабет та потребують терапії інсуліном. Раніше були тендерні закупівлі, виділялися кошти на район, і ми безпосередньо закуповували інсулін та видавали хворим. Тепер же отримати інсулін можна тільки після того, як пацієнт завітає на прийом до лікаря-ендокринолога, там він відзначається у реєстрі і йому видається електронний рецепт. Медична субвенція, яка мала бути виділена на 2018 рік, складала 1 млн. 300 тис. грн., з них Мелітопольський район отримав лише половину — 656 47 тис. грн., — розповів лікар.

Тож через дефіцит коштів на інсулін, хворі на діабет донедавна були вимушені доплачувати із власного гаманця половину вартості препарату.

— На початку року у нас залишався інсулін, який ми придбали у 2017 році та не встигли використати. Але навесні у нас виникла проблема, бо не вистачало коштів на ці препарати. Кошти, які виділила держава, ми розділили на рівні частини, щоб мешканці зовсім не залишилися без інсуліну. Але їм таки довелося оплачувати 50% вартості препарату. Вже у вересні ми розмовляли з головами сільських рад, і вони пішли нам назустріч. Було перераховано 249 тис. грн. Ця сума 100% покриває потребу в інсуліні до кінця року, — запевняє Геннадій Ткаченко.

Він розповів, що в Мелітопольському районі 198 пацієнтів, які потребують терапії такими препаратами. У людей з діабетом 1-ого типу інсулін не виробляється взагалі, тому введення цих ліків — єдиний спосіб зберегти життя. Лікар зауважив, що наразі місячна потреба в інсуліні коштує більше 140 тис. грн., але сума варіюється в залежності від того, який препарат використовується. Слід зазначити, що сума в місяць на людину теж значна — до 3 500 грн. В.о. головного лікаря висловив сподівання, що наступного року ситуація із закупівлею життєвонеохідних препаратів покращиться.