image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Впевнені кроки розвитку території

12:10 27.12.2018

Як розвиватиметься Мелітопольський район впродовж трьох років та про турботи селян на територіях дізнавався голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль під час перебування в Мелітопольському районі 21 грудня.

Воєнний стан — не чиясь примха, а необхідність

На початку візиту обласний очільник відвідав батальйон територіальної оборони Мелітопольського району, де ознайомився із умовами перебування учасників навчань. Після цього Костянтин Бриль взяв участь у засіданні ради розвитку Мелітопольського району, де разом із громадськістю обговорив основні напрямки роботи на територіях . Притому присутні в залі мали змогу задати губернатору питання, які їх турбують.

Голова облдержадміністрації зосередив увагу на введені воєнного стану, наголосивши, що ця процедура була просто необхідна, щоб керівники на місцях, бюджетні підприємства та оборонні установи могли налагодити взаємозв’язок, і при виникненні реальної військової агресії щоб кожна структура чітко розуміла алгоритм дій. Він також підкреслив, що для цивільного населення воєнний стан нічого не змінив.

Очікуються значні інвестиції

В своїй доповіді голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич окреслив стратегію розвитку району на 2019-2021 роки. Він повідомив, що очікується отримання чималих інвестицій, зокрема, завдяки вводу в експлуатацію сонячної електростанції на території Костянтинівської сільської ради. Також продовжується будівництво вітрової електростанції на території Мордвинівської сільської ради, планується відкриття індустріального парку на території Семенівської сільської ради , що також залучить додаткові кошти. А ще районний очільник оголосив, що у Новенській сільській раді з’явиться логістичний центр для сортування і пакування плодово-ягідної продукції, в результаті продовжиться термін її зберігання до 40 днів.

Дороги та медицина — серед пріоритетів

Звісно, у планах на майбутнє не оминули й ремонт автошляхів, бо для району ця проблема кричуща — із понад 354 кілометрів доріг місцевого значення більше 80% потребують ремонту. Із доріг державного значення найбільші проблеми на трасах: Дніпро — Мелітополь: ділянка через Семенівську, Терпіннівську, Світлодолинську сільські ради; Кам’янка-Дніппровська -Великобілозерка — Веселе М 14, яка проходить через Новомиколаївську сільську раду; М14 Одеса-Мелітополь- Новоазовськ — ділянка між селом Новгородківка, поворот на село Мар’ївка.

У 2019 році планується будівництво двох амбулаторій групової практики у сс. Семенівка та Новомиколаївка, створення в амбулаторіях дитячих куточків. Також передбачене придбання чималого переліку медичного обладнання для районної центральної лікарні. Про перспективні плани Сергій Селевич розповів, приділяючи увагу кожному із со-ціально важливих напрямків, та зазначив, що втілення проектів залежить від спільної праці кожного на територіях. І в першу чергу — від сумлінної сплати податків мешканцями сіл та підприємцями, бо, окрім залучення інвестицій, бюджет району мають поповнювати ті, хто живе і працює в селах і користується їх інфраструктурою.

Проблем вистачає

По завершенні доповіді присутні задавали питан-ня, які їх турбують. Зокрема, завідуюча дитячим садком «Теремок» с. Костянтинівка Людмила Крижко зауважила, що шкільна освіта в Україні реформується, але й дошкільне виховання відіграє важливу роль, тому цьому питанню необхідно приділити не менше уваги, бо малеча в дитсадках потребує якісного дидактичного матеріалу і гідних умов перебування, а вихователі роблять не менш важливу роботу, ніж вчителі. На це Костянтин Бриль зауважив, що в області вже готується звернення до вищих органів влади щодо змін в дошкільній освіті, які також стосуються і питань оплати праці вихователів. Депутат райради Льова Маргарян підняв проблему мешканців с. Привільного Промінівської сільської ради, які вимушені їздити та ходити через аварійний міст, що сполучає їх село з дорогою до рейсового автобуса. Споруду щодня перетинають діти, щоб потрапити до школи. Обласний очільник доручив голові райдержадміністрації взяти вирішення цього питання на контроль. Непрості питання порушила Костянтинів-ський сільський голова Тетяна Горбань. Вона заува-жила, що вже декілька років поспіль сільська рада на кошти місцевого бюджету фінансує створення проектів з реконструкції закладів соціальної сфери, але гроші з обласного бюджету були виділені лише на один — на реконструкцію амбулаторії. І це притому, що значного фінансування потребують дитячі садки. У відповідь голова облдержадміністрації зауважив, що, на жаль, фінансові можливості обласного бюджету також обмежені, але запропонував уже вкотре розглянути ці проекти у лютому наступно- го року.

Майбутнє — за ОТГ

Чималу увагу на заході приділили процесу децентралізації та створенню об’єднаних громад. Костянтин Бриль наголосив, що ОТГ мають чималий потенціал, більші ресурси, ніж звичайні сільські ради, та закликав мешканців району і місцеву владу активніше включатися у цей процес. Погодився із такою думкою і голова Новобогданівської ОТГ Дмитро Хлистун та розповів, що після створення об’єднаної громади бюджет значно зріс.

— Ми були створені у 2017 році, але працювати як громада розпочали у з січня 2018. У 2017 наш бюджет складав 5 млн. грн., з них власні прибутки складали лише 1 млн. грн. У 2018 бюджет склав 36,5 млн. грн., а власні прибутки — 15 млн. грн.