image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Через борги у зашморг?

Накопичена заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) доводить колишніх підприємців до відчаю. Люди, які роками фактично не займаються підприємницькою діяльністю, думали, що давно ліквідували свій бізнес. Але з’ясувалося, що податківці продовжували нараховувати з року в рік їм відповідні суми, не повідомляючи про це.

Про таку проблему мешканці сіл дізналися на засіданні районної комісії з виплат заборгованостей, що проходило під керівництвом першого заступника голови Мелітопольської райдержадміністрації Андрія Фесика. Він наголосив, що за рахунок ЄСВ проводяться відрахування до пенсійного фонду України, тож несплата цього виду податку тягне за собою серйозні наслідки.

— Слід зазначити, що в Україні солідарна пенсійна система. А це означає, що ті особи, які працюють і здійснюють відрахування до пенсійного фонду, сплачують пенсію пенсіонерам, які мешкають на нашій території. Наразі сума заборгованості з ЄСВ в районі складає понад 9 мільйонів гривень, — зазначив він.

Але багато присутніх в залі один за одним говорили, що вони вже не є підприємцями дуже давно і не розуміють, як виникли борги. У деяких селян суми боргу доходять до 16 тис. грн. і більше. Наприклад, Валентина Олійник зі Світлодолинська вже 18 років як не є підприємцем.

— Я 18 років не підприємець взагалі. Я працюю чесно у дитячому садку. Я сплачую податки, відрахування в пенсійний. З 2005 року взагалі ніхто не згадував, що я підприємець. Чому ось податкова, яка знаходиться в такій великій будівлі, чому звідти ніхто на робить запити на сільську раду, підприємець я чи ні? — обурювалася жінка.

А Лідія Єфімочкіна з Нового взагалі не знає, де їй взяти 16 тис. грн., бо ніде не працює та проживає разом із чоловіком-інвалідом. Хоча визнає, що просто не звернула увагу на те, що не закрила підприємницьку діяльність. Але зараз вона не може це зробити, бо, по-перше, має погасити борг. Сплатити частинами його також не можна, бо щомісяця буде нараховуватися пеня.

— Я не знаю, де брати ці гроші, я сплю в одязі, бо я не користуюся газом. Що мені робити? Мені що, у петлю лізти? — зі сльозами на очах звернулися жінка до членів комісії.

На це представники податкової зазначили, що вони нікого не повинні оповіщати про борги. Кожен, хто займається підприємницькою діяльністю, повинен сам вивчати законодавство, вчасно сплачувати податки і закривати своє підприємство.

Більшість присутніх думали, що вже не є підприємцями, бо патент на діяльність здали до податкової, але вони ще мали знятися з обліку в державного реєстратора. Ті, хто не завершив процедуру, отримали нарахування за декілька років. І стали заручниками непростої ситуації.

Тепер вони мають сплатити борги і закрити підприємство, інакше щомісяця заборгованість зростатиме.