image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В центрі уваги — медична реформа

16:24 02.01.2019

Трохи більше 70% сільських мешканців Мелітопольського району уклали договори з лікарями. Наскільки така ситуація забезпечує фінансування галузі? Це та інші питання, що стосуються змін у медичній сфері, стали головними під час проведення засідання позачергової сесії районної ради, яке відбулося 28 грудня.

Головний лікар районного центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Тверда розповіла, як у 2019 році відбуватиметься фінансування медзакладу.

— В минулому році ми були бюджетною установою, а в зв’язку з перетворенням на некомерційне підприємство нам потрібно затвердити фінансовий план на 2019 рік. Зокрема, він складається з дохідної частини, яку оплачує Національна служба здоров’я. Наразі 31 тис. 609 декларацій, а це 71,2 % населення, уклали договори з лікарями в районі. Тож у 2019 році від Нацслужби здоров’я ми плануємо отримати за деклараціями 18 млн. 184 тис. грн. До того ж, 15 тис. 282 мешканці району ще не уклали договори, вони фінансуватимуться за так званим «червоним списком» тільки до 1 липня. Виходить близько 1 млн. 833 грн., — підкреслила лікарка та додала, що на комунальні послуги, які, до речі, лягають на органи місцевого самоврядування, заплановано понад 3 млн. грн.

Одним з головних питань стало затвердження на посаді головного лікаря Мелітопольської центральної районної лікарні. За результатами попередньо проведеного конкурсу переможцем визнали Геннадія Ткаченка.

— З 2003 по 2017 роки був завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії Мелітопольської ЦРЛ, з серпня 2017 по квітень 2018 року виконував обов’язки заступника головного лікаря з медичної частини, з квітня 2018 року виконував обов’язки головного лікаря Мелітопольської ЦРЛ, — доповіла заступник голови райради Людмила Шляхтіна.

Новопризначений головний лікар центрального медзакладу району подякував всім за довіру. На завершення сесії районні очільники подякували депутатам за плідну співпрацю у 2018 році.