image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Обережно — обмороження!

Зважаючи на погодні умови на початку січня, у Мелітопольському районі зафіксовано один випадок обмороження кінцівок. Чоловік звернувся до Мелітопольської ЦРЛ з обмороженням середньої тяжкості, був госпіталізований та отримав необхідне лікування.

Завідуюча відділенням екстреної невідкладної медичної допомоги Мелітопольської ЦРЛ Олена Фуртат розповіла, що при обмороженні неабияку роль відіграє перша медична допомога, яку слід надати до приїзду швидкої. Вона порадила, як це зробити правильно.

— По-перше, треба піти з холоду, накрити обморожену ділянку сухою серветкою. Зігріватися повільно та пити багато теплої води. Не можна розтирати цю ділянку, бо такі дії можуть призвести до подразнення шкіри, — зауважила лікарка.

При легких обмороженнях людина зазнає поверхневих опіків, та от другий і третій ступені найнебезпечніші, бо можуть призвести до більш серйозних наслідків.

— При першому ступені обмороження відчувається поколювання, втрачається чутливість і шкіра стає блідою, — уточнила вона. — Другий ступінь обмороження характеризується появою на місці пухирів.

Олена Фуртат підкреслила, що загалом з подібними симптомами звертаються одинокі люди або ті, хто зловживає алкоголем. Лікарка наголосила: зігріватися міцними напоями у жодному разі не можна.

У пункті обігріву, який розташований у Центральній районній лікарні, можна перечекати негоду, зігрітися та отримати гаряче харчування.

Також напередодні Водохреща лікарі радять підійти до обряду пірнання в ополонку відповідально і призвичаїти організм до холодної води заздалегідь. Олена Фуртат підкреслила, що не можна грітися алкогольними напоями. А людям з хронічними захворюваннями краще відмовитися від пірнання.

Лікар також порадила: щоб убезпечити себе від обмороження взимку, варто одягати зручний і теплий одяг. Якщо доводиться довго перебувати на холоді, то слід більше рухатись та звертати увагу на стан кінцівок і обличчя.