image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зрошувальний канал забруднюють нечистоти

Каналізаційні стоки з Мелітополя потрапляють у Приазовський магістральний канал, що проходить декількома районами, в тому числі Мелітопольським. До цього призвела аварія на каналізаційному колекторі. Ситуація набула розголосу ще 21 січня, та чи ліквідували аварію, досі невідомо.

Аварія трапляється не вперше

На сполох б’ють мешканці району та керівник Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства Микола Слєпкань. Бо вже навесні саме вода зі зрошувального каналу використовуватиметься для поливу городини і полів Мелітопольщини.

— Труба зношена і останнім часом такі ситуації періодично повторюються з 2017 року, саме тоді протікання були ліквідовані, але цієї зими вони знову з’явилися, — пояснив Микола Слєпкань.

Трубопровід давно потребує заміни

Спеціалісти водного господарства звернулися до керівництва комунального підприємства «Водоканал», балансоутримувача проблемного колектора. Але чіткої відповіді про ліквідацію аварії дано не було, строків на виконання ремонтних робіт у під-приємстві не назвали. Проте у водгоспі і у «Водоканалі» розуміють, що ситуацію слід вирішувати кардинально, бо трубопровід вже давно зношений, і усунення одного протікання не гарантує того, що труба не прорветься знову. Микола Слєпкань непокоїться, бо якщо це станеться у поливний сезон і в більшій концентрації, то може загрожувати здоров’ю людей, адже водою з каналу поливають овочі та фрукти як сільгосппідприємства, так і, наприклад, громадяни, які мають дачі.

Від коментарів відмовились, але проблему планують вирішити

Хоча, слід зазначити, у листі працівники «Водоканалу» вказують, що на 2019 рік пріоритетом у роботі підприємства буде створення проектно-кошторисної документації для реконструкції колектора. А щодо ліквідації конкретної аварії, то наразі вони готують комплектуючі для усунення прориву труби: «На сьогоднішній день нашою організацією придбано матері-али та супутні вироби для поточного ремонту цілісності трубопроводу, проводяться зварювальні та токарні роботи з виготовлення комплектуючих. Після завершення підготовчих заходів фахівці підприємства негайно виконають роботи з ліквідації пошкоджень каналізаційного колектора», — таку інформацію надали у «Водоканалі» у відповіді, яка надійшла 28 січня на запит водгоспу від 22 січня.

Кореспонденти «Нового дня» також зверталися до «Водоканалу», та надати офіційну відповідь на диктофон керівник підприємства Сергій Немченко відмовився, тож ми надіслали запит щодо перспективи вирішення аварійної ситуації. Щойно відповідь надійде до редакції, вона буде опублікована на сторінках нашого видання.