image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зміни відбуваються в інтересах селян

12:43 13.02.2019

5 та 6 січня голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич та його заступники відвідали Фруктовську та Вознесенську сільські ради. Особливу увагу районний керівник приділив соціальній сфері сіл.

Реалії освіти та медицини

5 січня у Фруктовській сільраді Сергій Селевич навідався до шкіл. Районний очільник оглянув класи першачків, які навчаються за концепцією Нової української школи, та поцікавився наявною матеріально-технічною базою. Сергій Селевич висловив думку, що навчальні заклади потребують ремонту та заміни вікон і дверей на енергоощадні, це збереже тепло та надасть більш естетичного вигляду. Під час спілкування з вчителями районний очільник поцікавився, наскільки впроваджуються засади нової української школи та з якими викликами довелося зіткнутися. На думку Сергія Селевича, педагоги району вдало справляються з новими завданнями та повною мірою застосовують у навчанні сучасні методики.

Також районний очільник побував у фельдшерсько-акушерському пункті та амбулаторії, де він оглянув, у яких умовах обслуговують селян. Сергій Селевич наголосив: деякий час амбулаторія була без сімейного лікаря та зазначив, що в цілому знайти спеціаліста, який би захотів працювати в селі — справа не з легких. Наразі в амбулаторії є сімейний лікар. Районний очільник зупинився на питанні оплати праці медпрацівників, які почали отримувати зарплатню по-новому. За словами районного очільника, сьогодні лікар, який уклав максимальну кількість декларацій з пацієнтами, може розраховувати на зарплатню близько 15 тисяч гривень.

У дошкільному закладі затишно

Наступного дня Сергій Селевич під час робочої поїздки районом відвідав Вознесенську сільську раду. Там він ознайомився з діяльністю закладів соціальної сфери села та поспілкувався з трудовими колективами щодо існуючих проблем. Зокрема, він відвідав дитячий садок, загальноосвітню школу та амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

Районний очільник зауважив, що медикам необхідно активніше укладати угоди з пацієнтами, бо від цього залежить фінансування медзакладів та зарплатня лікарів. При цьому він наголосив, що Вознесенська амбулаторія має затишні умови для перебування пацієнтів і чималі перспективи розвитку. Приємно вразив голову райдержадміністрації дошкільний заклад «Теремок»: затишні групи та упорядкована територія, також там велика увага приділяється патріотичному вихованню малечі. Але без проблем не обійшлося: завідувачка закладу Людмила Бондаренко наголосила, що вихователі потребують підвищення зарплатні, бо вони виконують не менш важливу роботу, ніж вчителі, і мають отримувати гідну оплату праці. На це Сергій Селевич відповів, що зараз можливості вирішення цієї проблеми вже обговорюються на обласному рівні. Найближчими тижнями голова райдержадміністрації продовжить відвідування сіл району, щоб відслідковувати реальний стан справ на територіях.