image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Говорити українською – це модно!

16:25 27.02.2019

Значення мови в житті народу. Прислухайтесь з ранку до вечора навколо нас звучить мова. Удома тебе лагідно будить мама чи тато, щось лепече маленька сестричка чи братик, у школі про щось розповідають друзі, і ти сам у відповідь промовляєш рідною мовою.

Це ж так природно – розмовляти рідною мовою. Це те ж саме, що й дихати. Нехай трохи невпевнено, але головне, що це говорить твоє серце.

21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. Саме з цієї нагодиу нашій школі пройшов Тиждень української мови та літератури. Це завжди святковий настрій, очікування чогось незвичайного. Незважаючи на холодну погоду за вікном, в школі панував теплий та сонячний настрій. Дуже плідно попрацювали  вихованці нашої школи.  Цей тиждень в нашій школі був відзначений великою кількістю заходів: конкурс стіннівок та плакатів»Наша мова кольорова», конкурс «Грамотій»(диктанти для учнів 6-11 класів), інтернет-олімпіада з української мови та літератури,   виставка книг «Прекрасне слово і душа у мові рідній возз’єднались», конкурс декламаторів віршів про мову, пісенний конкурс «Співай, Україно, красуня вишнева», перегляд фільмів, презентацій «Історія виникнення   писемності». Всім сподобалася та запам’яталася інтелектуальна гра-конкурс знавців української мови «Мово українська, мово солов’їна» Діти з великим ентузіазмом готувалися до гри-конкурсу. Дві команди «Мовознавці»  та «Словограй» змагалися в знанні рідної мови на «зупинках» — «Мовнеасорті», «Граматичний турнір», «Я- артист»,«Загадковий кошик»,«Народна мудрість»та інш.Змагання закінчилося перемогою команди «Мовознавці»   -І  місце та «Словограй» – ІІ місце.

Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови. Проведені заходи показали великий інтерес і зацікавленість учнів у вивченні та дослідженні таємниць рідної мови. Школярі відкрили для себе багато нового.

Заходи, проведені впродовж тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Тиждень української мови ще раз переконує у тому, що українська мова, мов кринична вода, яку черпаємо, а їй немає ні кінця, ні краю.

Гідне місце в новій українській школі займає рідна мова.

Говорити українською – це модно!

Вчителі української мови та літератури Мордвинівської ЗШ І-ІІІ ст.. Бурдіна Л.О., Синенко Л.М.