image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Об’єднана громада впевнено йде новим шляхом

Ремонт доріг, реконструкція закладів культури та підтримка освіти. Саме цим минулий рік запам’ятався мешканцям Новобогданівської об’єднаної територіальної громади. Її жителі не злякалися і стали першими в районі, хто активно підтримав ініціативи Президента України Петра Порошенка щодо децентралізації та передачі на місця якомога більше повноважень.

Жодних скорочень об’єктів соцсфери не сталося

Голова Новобогданівської об’єднаної територіальної громади Дмитро Хлистун, який працює в місцевому самоврядуванні чимало років, стверджує, що жодного дня не шкодував про рішення людей об’єднатися зі Старобогданівкою Михайлівського району. Головний здобуток — лише за рік бюджет громади значно зріс і дозволив чимало зробити для розвитку територій.

До речі, після створення ОТГ жодних скорочень освітніх та культурних закладів, якими лякали селян, не було. Громада утримує всі школи, які працювали до цього, вкладаючи значні кошти в їх розвиток. Слід зауважити, що після створення ОТГ Новобогданівська школа була переформатована у комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Успіх». Він об’єднав три філії: Відродженську та Старобогданівську І-ІІ ступенів і Троїцьку І ступеня. Минулого року у всіх навчальних закладах проведені поточні ремонти електрообладнання, придбані нові меблі для перших класів, у Відродженській школі оновлено кабінет української мови.

Слід підкреслити, що КЗ «Успіх», який є опорним для інших шкіл, відповідає сучасним вимогам навчання. Дмитро Хлистун висловлює впевненість, що з часом, завдяки засадам децентралізації, вдасться значно покращити умови перебування в інших школах громади.

Однакова увага всім селам

Голова громади розвінчує міфи й про те, що при створенні ОТГ основне фінансування отримуватиме лише населений пункт, який є центром. Він зауважує, що, завдяки бюджетним коштам, вдалося приділити увагу кожному селу громади. Так, відбувся поточний ремонт доріг М-18 через Троїцьке, Старобогданівка — Троїцьке-Терпіння, М-18 Веселе.

Активно йде процес благоустрою населених пунктів Новобогданівської ОТГ. В с. Новобогданівка встановлено 36 стовпів для ліхтарів вуличного освітлення, а в Старобогданівці — 25 вуличних світильників. Два з половиною мільйони гривень витрачено на реконструкцію будинків культури Новобогданівки та Старобогданівки, відреставровані фасади клубів у Відродженні та Троїцькому. Допомогло і те, що новостворена ОТГ отримала державну субвенцію на розвиток інфраструктури. Саме за її рахунок і на кошти місцевого бюджету відремонтували заклади культури. Дмитро Хлистун розповів, що до 2018 року Старобогданівський будинок культури не ремонтувався років 40, тому прийшов у повний занепад, тож тільки на нього було витрачено 1,5 млн. грн. Чимала увага приділялась і медичній галузі. Для Старобогданівської та Новобогданівської амбулаторій були придбані нові меблі. Також Старобогданівська лікарня отримала автомобіль, у Відродженському ФАПі замінили вікна та двері.

Голова ОТГ зізнається — чи не найбільшим страхом перед об’єднанням було те, що маленькі села не отримуватимуть коштів. Та взаєморозу-міння депутатів і наповнення сільського бюджету дозволили втілити основну мету децентралізації — створення сильних, фінансово незалежних громад, де б люди могли самостійно направляти кошти на нагальні потреби населених пунктів.

Разом із прибутками зростає відповідальність

Дмитро Хлистун зауважує, що робота в громаді — це велика відповідальність, бо депутати та апарат сільської ради самі відповідають за наповнення бюджету, залучення інвесторів, і перекласти ці обов’язки на інших не вийде. Тож на території провели масштабну інвентаризацію земель та навели лад щодо сплати земельного податку, чималу увагу приділили роботі із підприємцями, щоб ті повною мірою сплачували податки. Голова ОТГ стверджує: тепер мешканці сіл дійсно відчувають, що вони господарі на своїй території. І, зрозумівши це, місцеві жителі активно виявляють ініціативу, беруть участь у заходах з благоустрою, інформують сільську раду про порушення податкового законодавства.

Ініціативу Президента України щодо передачі повноважень на місця Дмитро Хлистун вважає однією з найус-пішніших за роки незалежності України і впевнений: такі зміни підуть нашій країні лише на користь. Тож тих, хто сумнівається у створенні ОТГ, закликає не відкладати цей процес і вже зараз розпочати власними зусиллями створювати краще майбутнє для наступних поколінь. Голова ОТГ радить не звертати зі шляху реформ.