image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Нова послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

«Муніципальна няня» – це урядовий проект для забезпечення догляду за дитиною та підтримки сімей, у рамках якого держава компенсуватиме батькам частину витрат на оплату послуги няні. Один з батьків, усиновлювачів або опікун дитини може скористатися послугою «муніципальна няня» та отримати відшкодування вартості цієї послуги, яке буде щомісячною адресною компенсаційною виплатою і не впливатиме на одержання інших видів допомоги. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Компенсація виплачуватиметься отримувачу послуги у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає няня. На сьогодні це 1626 грн. Право на отримання допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею.

Муніципальною нянею може бути фізична особа-підприємець або юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою один з батьків, усиновлювачів або опікун дитини уклав договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, в якому має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати та відповідальність сторін.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач цієї послуги протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву, копію укладеного договору та документи, що підтверджують витрати на оплату послуги няні, такі як чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка. Також, необхідно надати копії свідоцтва про народження дитини, паспорта отримувача компенсації послуги, документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, а у разі здійснення опіки над дитиною, рішення про встановлення опіки. Документи можна подати у паперовій або електронній формі.

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі та виплачується щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги документів, що підтверджують оплату праці няні. Ці документи повинні бути надані до управління соціального захисту населення до 5 числа щомісяця в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб. У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують оплату муніципальній няні її послуг, виплата компенсації припиняться. Також, особі, яка звертається за отриманням компенсації  послуги «муніципальна няня» може бути відмовлено у її призначенні у разі подання пакета документів не в повному обсязі або відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 Заступник начальника відділу прийому управління соціального захисту населення Мелітопольської РДА  Л. В. Хассай