image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Села зіллються у дві нові громади

15:21 10.04.2019

В Мелітопольському районі триває процес створення об’єднаних територіальних громад. Наразі після значної перерви — в один рік — ще декілька сільських рад прийняли відповідні рішення.

Так, Новенська та Фруктовська сільські ради запустили процес об’єднання у Новенську ОТГ з центром в Новому.

— Від групи депутатів Фруктовської сільської ради надійшла заява про об’єднання з Новенською сільською радою. Воно було розглянуте на сесії сільської ради, було прийнято рішення щодо громадських обговорень, які вже відбулися, — зазначила Любов Снігір.

Представники цих двох територій провели й засідання робочої групи, але наразі виявилась перепона у вигляді помилки в назві сільської ради, щойно документи приведуть до ладу, процес об’-єднання продовжиться.

Ще чотири сільські ради вирішили створити спільну Семенівську громаду з юридичним центром у Семенівці, який за фактом розташується у Мелітополі .

— До складу ОТГ увійшли Новомиколаївська, Семенівська, Полянівська та Новгородківська сільські ради. Центральною садибою буде Семенівка, але за фактом адміністративний апарат сільської ради розміститься у Мелітополі, бо села віддалені одне від одного, і немає транспортного сполучення, а до Мелітополя є діючі маршрути громадського транспорту. Ми радилися з обласними спеціалістами, вони таке рішення погоджують, — повідомив Новомиколаївський сільський голова Євген Таланов.

В цей час ці органи самоврядування збирають необхід-ний пакет документів для затвердження на обласному рівні.

У майбутній Семенівській громаді питання життєдіяльності планують.

А ось у Мордвинівці так і не визначилися, до якої громади хочуть увійти, попри декілька пропозицій.

— Надходила пропозиція від Новенської та Фруктовської сільських рад, але поки що наші депутати і селяни не поспішають… Костянтинівка пропонувала, але зайшла мова про скорочення школи, і наші мешканці не підтримали це об’єднання, — пояснив Мордвинівський сільський голова Олександр Хищенко.

Не підтримали у селі і приєднання до вже існуючої Гірсівської ОТГ.

Крім Мордвинівки, не поспішають створювати ОТГ ще 6 сільських рад району. І якщо деякі з них і направляли свої пропозиції сусідам, то інші просто зайняли позицію очікування.