image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як «тасують» гроші депутатського фонду

12:40 11.04.2019

Кожний депутат Запорізької обласної ради отримує кошти з обласного бюджету, які витрачає на потреби територій. Але деякі народні обранці від Мелітопольського району чомусь більшість грошей спрямовують на інші населені пункти.

Свої виборці — останні в черзі

Офіційні дані про витрати депутатами облради коштів фонду надали у Запорізькій обласній раді на запит кореспондента «Нового дня».

На теперішній час інтереси Мелітопольського району в Запорізькій обласній раді представляють два депутати: Валерій Горбань та Олег Буряк. Ще один представник території Ігор Черняк, який обирався в Мелітопольському районі у 2015 році, чомусь закріплений за Запоріжжям, але все ж брав часткову участь і в життєдіяльності району.

Всі вони у 2018 році отримали по 700 тис. грн. із обласної скарбниці.

Та витратив усі гроші виключно на свій округ лише Валерій Горбань.

Олег Буряк опікується ще й Мелітополем і закріплений за районом замість Сергія Желєва, який склав повноваження депутата. Цей народний обранець розподілив 700 тис. між об’єктами Запоріжжя, Мелітополя та Мелітопольського району. Найбільше коштів отримав саме Мелітополь — 469 985 грн., 90 тис. грн. Олег Буряк витратив на Запоріжжя, на територію району він розподілив 140 012 грн.

Ігор Черняк витратив на села Мелітопольщини 100 тис. грн. , на Мелітополь він розпо-ділив 249 927 грн., Запоріжжю дісталося найбільше коштів, а саме — 350 000 грн.

Куди пішли гроші платників податків?

Валерій Горбань гроші не розкроював на декілька об’єктів і всі 700 000 грн. витратив на Костянтинівку, там за ці гроші збудували спортивні майданчики та провели благоустрій території сільської ради.

Олег Буряк сплатив за заміну вікон у Фруктовській школі та придбав по одному мультимедійному комплексу для Терпіннівського колегіуму «Джерело» і дошкільного закладу «Джерельце» у Мирному. У Мелітополі він також приділив увагу навчальним закладам, благоустрою території та облаштуванню спортивних і дитячих майданчиків. Для Запоріжжя розподілив 75 000 грн., на них замінив двері та вікна, встановив домофон у багатоквартирному будинку за адресою пр-т Соборний, 170 «а», 15 000 грн. долучив до співфінансування ремонту Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру.

На цей же об’єкт Ігор Черняк витратив 350 000 грн. Для Мелітопольського району він придбав по одному мультимедійному комплексу для дошкільного закладу «Теремок» у Новому та Данило-Іванівської школи. У Мелітополі Ігор Черняк кошти виділив на такі ж витрати для чотирьох навчальних закладів та придбав обладнання для одного медичного закладу.

Забудькуваті обранці

До речі, чому Ігор Черняк, який живе і працює у Запоріжжі, обирався в Мелітопольському районі, але по суті закріплений за Запоріжжям, вияснити так і не вдалося. У запиті до ке-рівництва облради ми просили роз’яснити ситуацію, але отримали лише констатацію фактів, що відповідне рішення ухвалено на сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання від 31.03.2016. А, за словами жителів району, вони бачили цього народного обранця в селах лише перед виборами, потім він дорогу до них забув.

Тож хочеться нагадати мешканцям району, що депутати мають пам’ятати про них не лише перед виборами і не тільки роздавати крихти з депутатського фонду, а повинні відстоювати інтереси територій, сприяти вирішенню глобальних питань життєдіяльності громад.

Роботу депутатів регламентує законодавство

Згідно з Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», у виборчому окрузі депутати повинні підтримувати зв’язок із виборцями, а також підприємствами на цих територіях, не рідше одного разу на півріччя народний обранець має інформувати про виконання доручень громадян, виконання програм економічного і соціального розвитку, брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу, вивчати громадську думку, вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні.

Слід звернути особливу увагу на те, що депутат місцевої ради, який не виправдав довіри виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому Законом порядку.