image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Українцям потрібен колективний імунітет

Дифтерія, поліомієліт, правець та інші небезпечні інфекції людству вдається перемагати виключно завдяки вакцинації. Про це розповів завідувач Таврійського міжрайонного відділу Запорізького обласного лабораторного центру Андрій Мануйленко в рамках всесвітнього тижня імунізації, що триває з 24 по 30 квітня.

Він наголосив, що саме завдяки щепленню вдалося перемогти натуральну віспу, що призводила до смерті мільйонів людей.

— Вважається, що до півтора мільйона людей помирало від віспи, але тільки у довакцинальний період, і коли була винайдена вакцина та проведена масова імунізація, тоді вдалося побороти недугу. На сьогодні весь світ позбавлений цього збудника, — зазначив він.

Також Андрій Мануйленко нагадав: саме масове щеплення й досі оберігає нас від інфекцій, при захворюванні на які смертність була дуже високою.

Так, за його словами, летальність при правцю досягала 80%, при дифтерії — 20%, перехворівши поліомієлітом, 25% дітей набували інвалідності.

Але наразі в Україні зафіксовані масові спалахи кору, від якого убезпечить лише вакцина. Частково в цьому є провина людей, які відмовляються від щеплень.

— Через відмову від вакцинації, а також відсутність вакцин в деякі роки, в нашому суспільстві з’явився прошарок людей, сприйнятливих до кору, таким чином було зруйновано колективний імунітет, — пояснив Андрій Мануйленко.

Спеціалісти наголошують: лише колективний імунітет не тільки захищає населення від інфекцій, а й ослаблює їх збудників.

В Україні держава забезпечує отримання імунізації від смертельних інфекцій безкоштовно.

Андрій Мануйленко пояснив, що щеплення може викликати незначні нездужання, такі як підвищення температури тіла, почервоніння місця щеплення, але така реакція організму є нормою.

Лікарі сподіваються, що громадяни стануть більш відповідальними щодо свого здоров’я і все ж робитимуть необхідні щеплення. І українці знову матимуть стійкий колективний імунітет, який захищатиме всіх від смертельних інфекцій.