image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Назвали сквер на честь героїчних жінок

14:41 08.05.2019

2 травня в Астраханці урочисто відкрили сквер, який носить імена мешканок села, праведників народів світу Марії Панкратової та Феодосії Басаєвої. Жінки в часи Другої світової війни врятували від фашистів двох єврейських дівчаток.

На заході були присутні районні керівники та гості з Ізраїлю: заступник мера ізраїльського міста Кір’ят Бялік Нахум Рачевський та генеральнй директор Міжнародної асоціації «Ізраїль-Азербайджан» Лев Співак. У своєму виступі Астраханський сільський голова Микола Григор’єв зауважив, що благоустрій зони відпочинку продовжується, і там неодмінно буде місце й для символів дружби декількох народів. Зокрема, планується встановити поруч із прапором України прапори Ізраїлю та Азербайджану , а також висадити алею дружби народів.

А голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич підкреслив: вчинок жінок є справжнім подвигом, який вони звершили не за нагороди, а за покликом серця.

Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик закликав присутніх пам’ятати про події часів Другої світової війни та частіше творити добро. А гості з Ізраїлю зауважили, що дата відкриття скверу збіглася із вшануванням жертв Холокосту, тож учасники заходу вшанували хвилиною мовчання померлих внаслідок терору проти єврейського народу.

Заступник мера ізраїльського міста Кір’ят Бялік Нахум Рачевський зауважив: він дуже розчулений тим, що астраханці пам’ятають свою історію, та подякував усім за їх небайдужість.

У сквері встановлено пам’ятний знак на честь подвигу жінок, до якого по завершенню заходу поклали квіти.