image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ветеран звинуватив російських агресорів

12:52 16.05.2019

8 травня в Костянтинівці відбувся районний захід з нагоди Дня пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом. Біля оновленого меморіалу загиблим визволителям нашого краю разом зібралися ветерани, учасники бойових дій Другої світової війни, молодь та місцеві керівники різних рівнів, місцеві мешканці.

Згадували війну та ділилися турботами

До присутніх звернулися ті, хто безпосередньо захищав людство від нацизму, — ветерани Другої світової Геннадій Цисс та Володимир Капітонов, які пригадали події минулих часів.

— У 1944 році мені виповнилося лише 17 років, я звернувся до Василівського військкомату з проханням прийняти мене до лав армії, і там мені не відмовили. Після цього я опинився на першому білоруському фронті в м. Жлобіно і брав участь у визволенні Білорусі від нацистських загарбників, — розповів про початок бойового шляху Геннадій Цисс.

— Я пройшов від України до Берліна і розписався на рейхстазі. Нас, ветеранів, вже лишилося дуже мало, ми йдемо, але ми лишаємося у вашій пам’яті, а вам залишаємо приклад любові до Батьківщини, — зазначив Володимир Капітонов.

А Геннадій Цисс наголосив, що, на жаль, наразі в Україні знов точиться війна.

— Сьогодні ще не загаїлися рани Другої світової війни, як на сході російські агресори ведуть нав’язану війну. Гинуть рідні хлопці, залишаються дружини без чоловіків, діти залишаються сиротами … Вони (російські агресори — прим. автора) забрали у нас частину Донецької і Луганської областей, Крим, але настане час, і вони обов’язково відповідатимуть за це, — зі сльозами на очах сказав ветеран.

Знову тривають бої…

А заступник голови Запорізької облдержадміністрації Едуард Гугнін зазначив, що до подій на сході України та в Криму ми, мабуть, не повного мірою розуміли значення слова «мир», бо тоді українці щиро були впевнені: війна ніколи не прийде на нашу землю.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич наголосив, що і зараз українські військові вимушені виборювати мир для України, та подякував тим, хто підтримує армію. Зокрема, вручив відзнаку Президента України за гуманітарну участь в антитерористичній операції приватному підприємцю Анатолію Ракову. Сергій Селевич зауважив, що підприємець ніколи не залишається байдужим і до суспільного життя району, і до збереження пам’яті про подвиг солдат у Другій світовій війні.

Він також наголосив, що теперішні ветерани є для молоді гідним прикладом мужності і любові до Батьківщини та подякував їм за бойові подвиги.

А голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик висловив своє щире захоплення оптимізмом та силою духу ветеранів. Здоров’я, наснаги в житті учасникам бойових дій побажала Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань та подякувала їм за те, що вони вибороли мир.

У Другій світовій війні загинуло чимало українців, а їх рідні й досі не знають, де знаходяться місця їх поховання..

— В тій жорстокій війні загинув кожен шостий мешканець України. Від поранень, голоду та холоду, а їх тіла й досі не знайшли спокою. Я хочу подякувати всім, хто займається пошуковою роботою, хто оновлює меморіали, хто береже пам’ять про ті страшні події, — зазначила голова районної організації ветеранів війни, праці та дітей війни Тамара Селезньова.

Пам’ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання, а військові тричі пострілами відсалютували на їх честь.

До меморіалу загиблим військовим присутні поклали десятки букетів весняних квітів.