image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Подати руку допомоги самотнім та безхатькам

11:12 17.07.2019

Як забезпечити житлом та належним доглядом мешканців Мелітопольського району, які потрапили у складні соціальні умови? Це питання нещодавно обговорили керівники різних установ разом із сільськими головами на координаційній раді при голові районної ради.

Надавали прихисток у ЦРЛ

До недавнього часу така категорія громадян тимчасово знаходилась в терапевтичному відділенні №2 центральної районної лікарні в селі Терпіння. Бо по-іншому цю проблему вирішувати не вдавалося. В переважній більшості це люди, які не мають житла, та ті, хто потребує стороннього догляду. У зимовий час кількість громадян, яким необхідний притулок, традиційно зростає.

Але таким чином влаштувати людей можна лише на нетривалий час, а у зв’язку з медичною реформою такої можливості взагалі не буде. Тим паче, якщо громадянин не матиме потреби в лікуванні. Це пов’язано із новою системою фінансування районних лікарень.

— Ми фінансуватимемось Національною службою здоров’я, регламент передбачає, що ми отримуватимемо оплату за лікувальний епізод, тобто після того, як пацієнт зареєструвався в приймальному покої, йому надається відповідна послуга. Після лікування ми направляємо в Національну службу здоров’я код захворювання, а Національна служба здоров’я вирішує, фінансувати цю послугу чи ні, — пояснив головний лікар Мелітопольської центральної районної лікарні Геннадій Ткаченко.

Хоспіс чи стаціонар терцентру?

Та й взагалі у зв’язку зі створенням об’єднаних громад доля Терпіннівського відділення ЦРЛ невідома. Тож була висловлена пропозиція переформувати цей структурний підрозділ у хоспіс при райлікарні або ж у стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування.

Фінансуватися ці установи мають коштом об’єднаних громад чи сільських рад, на рік приблизна вартість утримання, наприклад, стаціонару складає близько 2 млн. грн. За словами керівника районного центру територіального обслуговування громадян Віталія Нєдєлька, така сума розрахована, зважаючи на вимоги постанови, яка регламентує діяльність подібних установ, і до того ж передбачає у штаті медичний персонал. На це сільські голови зазначили, що такий заклад необхідний, але кошторис на його фінансування необхідно переглянути.

— У Литві також є такі хоспіси, але вони приватні. Там на 32 людини припадає два працівники, які їх обслуговують. Вони їм міняють памперси, годують їх, а коли необхідна медична допомога, то просто викликають лікаря, — зауважила Терпіннівський сільський голова Наталя Овсяннікова.

На необхідності існування закладу наголосили голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик та голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич.

У підсумку було вирішено прорахувати кілька варіантів функціонування закладу та його фінансування, а також визначити, у яку суму це обійдеться громадам і сільським радам.