image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дарують музику, яка торкається сердець

Тільки музичні інструменти і ніякої фонограми. Передавати музикою найскладніші почуття — цим та іншими тонкощами творчості володіють музиканти гурту «Квадрат» з Терпіннівського будинку культури.

Мета — дарувати людям любов

Як розповів ударник Сервер Менсувутов, музичний гурт відродився після багатьох років мовчання, змінив назву, але незмінними залишилися його учасники та тематика репертуару.

-Вокально-інструментальний ансамбль утворився наприкінці 60-х-початку 70-х років. У його складі нараховувалося подекуди сім-вісім учасників, за весь час тут змінилося близько 130 учасників. Востаннє ансамбль виступав на сцені 18-19 років тому. Я поясню чому так сталося. Ми зрозуміли, що у той час більш популярною стала електронна музика. І ось після тривалої перерви раптом з’явилася ідея відродити гурт, але під іншою назвою, — зауважив Сервер Менсувутов.

Символічною є й назва гурту — «Квадрат», у колективі його так назвали, бо під час заснування до складу входили чотири музиканти.

Ударник гурту зізнається, що, незважаючи на вік учасників, всі вони об’єднані любов’ю до музики та вже не уявляють свого життя без репетицій та спілкування один з одним.

— Після репетицій літаєш, як янгол, забуваєш про всі негаразди та недуги, і час плине дуже швидко, — ділиться ударник гурту.

За словами музикантів, після тривалої перерви повертатися на сцену було боязко.

— Боялися, чи вийде в нас завоювати серця людей. Будинок культури, де ми проводимо репетиції, люб’язно надав нам приміщення, інструменти, деякі власні використовуємо. Згадую, що вперше ми виступили 8 березня, виконали три музичні композиції та отримали швальні відгуки. Тоді ми зрозуміли, що людям подобається наша творчість, — запевняє Сервер Менсувутов.

Привчають молодь до гарної музики

Керівник колективу саксофоніст Віктор Кірчев розповідає, що більш улюблені для гурту є класичні мотиви та джазова музика, але не обходиться і без виконання сучасних композицій.

— У нас в репертуарі є джазові композиції, і ми постійно намагаємося імпровізувати, в основному наш репертуар складається зі шлягерів, орієнтований на людей, — підкреслив керівник колективу.

Учасники гурту мають на меті привчити молодь до якісної музики та впевнені, що здатні викликати у слухачів естетичне задоволення.

У гурті «Квадрат» — справжні ентузіасти своєї справи, та не всі мають музичну освіту, але завдяки обдарованості їм вдається виконувати твори на високому рівні, а володіння музичними інструментами не викликає труднощів.

Самі музиканти зізнаються, що є вже плани передати свої надбання молодшому поколінню, але поки вони самі мають сили, натхнення та велике бажання дарувати людям задушевну інструментальну музику.