image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Отримав хрещення вогнем під Савур-могилою

9:55 31.07.2019

30 липня в міській організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій стало святковим. Члени громадської організації вітали з 91-річчям свого голову Білогурова Анатолія Авксентійовича та разом з тим проводжали його з керівної посади. Тепер він буде почесним головою і так само допомагатиме своїм колегам у роботі.

Вітання гостей

З квітами, грамотами та подарунками до іменинника завітали гості — заступник міського голови Світлана Бойко, депутат міськради Владислав Сакун, голова ради міської організації ветеранів Євген Бабенко. Вони від себе та від імені міського голови Сергія Мінька привітали іменинника з Днем народження.

Анатолій Авксентійович був одним із тих, хто утворював багато років тому організацію інвалідів війни. Він беззмінно керував нею майже два десятиріччя, і всі в один голос кажуть, що Білогуров був чудовим головою організації, вимогливим, але справедливим.

— Він ніколи не приймав рішення, не порадившись з нами, — розповідають ветерани-активісти. — Завжди прислухається до інших, дуже добрий, спокійний, відповідальний.

Відлуння минулої війни

Анатолій Білогуров народився в с. Времіївка (Донецька обл.) і жив там до початку війни. В 1941 році його сім’я та ще три родини отримали завдання перегнати велику череду худоби за Дон на Кубань, щоб вона не залишилась німцям. Так вони опинились за багато кілометрів від дому в бурхливі воєнні часи.

Повертаючись назад, додому не дійшли, а залишилися в Краснодоні, де якраз діяла відома молодіжна підпільна організація «Молода гвардія».

Коли Анатолію Білогурову пішов вже 16 рік, сім’я вирішила повернутись додому. Біля Савур-могили вони зустріли радянські військові частини, що розчищали дорогу від уламків машин і снарядів після боїв. Взялися допомагати. Там і отримав Анатолій своє поранення. Переносячи прямо в подолі металеві уламки та залишки гранат, він схопив до рук детонатор, щось вибухнуло… Після шпиталю хлопець нарешті потрапив додому.

В мирний час працював ковалем

До Мелітополя Анатолій Авксентійович потрапив уже в 50-х роках. Закінчив навчання, отримав професію механіка дощувальних установок, потім працював. На пенсію виходив з заводу «Побутмаш», де працював ковалем. Але на місці і на заслуженому відпочинку не сидів, зайнявся громадською роботою з допомоги інвалідам війни та збройних сил, учасникам бойових дій, вдовам, організацією музею війни та співпрацею з навчальними закладами і ще багато чим.

Редакція газети «Новий день» приєднується до численних привітань і побажань та зичить імениннику такої ж життєвої активності, як завжди, та ще багато років життя.